Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie
    

 

AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie


 Autor: Zbyszek | Data: 14/02/12

Zaktualizowane plany wydawnicze

Na Analyst Day 2012 przedstawiono również najnowsze plany wydawnicze (tzw. roadmapy) produktów. Na ten rok zaplanowano wprowadzenie serii kart Radeon HD 7000 oraz układów APU Tirnity i CPU Vishera z modułami Piledriver. Pojawi się również odświeżona platforma Brazos 2.0 oraz całkowicie nowe APU o nazwie kodowej Hondo z TDP 4,5W adresowane do stosowania w tabletach internetowych.


W przyszłym roku zobaczymy natomiast kolejną generacją kart graficznych, która zgodnie z naszymi doniesieniami otrzyma nazwę Sea Islands. Nowe karty tak jak dotychczasowe Radeony HD 7000 będą produkowane w 28-nanometrowym wymiarze technologicznym, mają jednak przynieść wzrost wydajności. Akceleratory będą także wyposażone w ulepszoną architekturę GCN oraz dodatkowe usprawnienia pod kątem przetwarzania heterogenicznego. Oprócz tego pojawi się kolejna generacja APU o nazwie kodowej Kaveri. Układy Kaveri w odróżnieniu od Trinity będą produkowane w 28-nanometrowej technologii i zostaną wyposażone w trzecią generacją modułów x86 o nazwie Steamroller oraz GPU z rozwinięciem architektury GCN.

Również w 28nm procesie technologicznym wytwarzane będą przyszłe APU dla netbooków o nazwie kodowej Kabini. Procesory te zostaną wyposażone w GPU z architekturą GCN oraz 2 lub 4 rdzenie Jaguar, bazujące na architekturze Bobcat drugiej generacji. O zaistnienie w sektorze tabletów internetowych walczyć będą natomiast dwurdzeniowe 28nm APU Temesh z rdzeniami Jaguar i GPU z architekturą GCN.Przedstawiono także najnowszy zaktualizowany plan wydawniczy procesorów serwerowych z serii Opteron. Z planów firmy wyleciały dotychczasowe układy Sepang i Terramar, które miały posiadać odpowiednio: 10 i 20 rdzeni z architekturą Piledriver. Zamiast nich w obecnym roku pojawią procesory o nazwach kodowych Delhi i Seoul (Socket AM3+/C32, 8 rdzeni) oraz Abu Dhabi (Socket G34, 16 rdzeni) oparte o architekturę Piledriver. Procesory będą zgodne z tymi samymi podstawkami co dotychczasowe układy Zurich, Valencia oraz Interlagos.

Opterony z rdzeniem Delhi będą zgodne z podstawką Socket AM3+ i przeznaczone do niskobudżetowych jednoprocesorowych serwerów i stacji roboczych. Seoul to układy 6 i 8 rdzeniowe z podstawką Socket C32, dedykowane do serwerów i stacji roboczych z dwoma procesorami. Flagowe układy Abu Dhabi będą kompatybilne z podstawką Socket G34 i wyposażone w maksymalnie 16 rdzeni. W jednej płycie głównej będzie można zainstalować cztery takie procesory.


Dziwi natomiast brak w planach na 2013 roku procesorów CPU zarówno desktopowych jak i serwerowych zbudowanych w oparciu o kolejną, trzecią generację architektury Bulldozer - Streamroller, zwłaszcza, że rdzenie te zostaną zastosowane w APU Kaveri. Być może premiera takich procesorów jest planowana na początek 2014 roku.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie
 
 » Czas dużych zmian w AMD
 » Nowa strategia, nowe priorytety, nowe plany
 » Rozwój modułów, rdzeni x86 oraz układów APU
 » Zaktualizowane plany wydawnicze
 » Ultrabooki AMD = Ultrathin
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »