Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie
    

 

AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie


 Autor: Zbyszek | Data: 14/02/12
     

Ultrabooki AMD = Ultrathin

W naszej wyjątkowej relacji z targów CES jako pierwsi w Polsce zwróciliśmy uwagę na plany wprowadzania na rynek przez AMD komputerów przenośnych typu Ultrathin, które miałby stanowić odpowiedź na usilnie promowane przez Intela, lecz niestety drogie Ultrabooki. Notebooki Ultrathin będą wyposażone w układy APU o nazwie kodowej Trinity i pojawią się na rynku w drugim kwartale tego roku. Co więcej - ich dużym atutem będzie cena, która ma zaczynać się już od 500-600 USD. Dla porównania obecne Ultrabooki to wydatek około 1000 dolarów i więcej, jednak Intel zapewnia, że cena nieco spadnie po wprowadzeniu na rynek drugiej generacji tych urządzeń z procesorami Ivy Bridge, choć według ostatnich doniesień obniżki dotyczyć będą modeli pierwszej generacji z procesorami Sandy Bridge.


Dr Lisa Su podczas AMD Analyst Day 2012


Podczas konferencji AMD Analyst Day 2012 dr Lisa Su zaprezentowała komputer przenośny Ultrathin zbudowany wspólnie z firmą Compal w oparciu o procesor APU Trinity A6 ULV ze wskaźnikiem TDP 17W. Urządzenie ma tylko 18 milimetrów grubości po zamknięciu pokrywy matrycy. Notebook został najpierw pokazany w dłoniach Lisy Su a jego zbliżenie pokazano na znajdującym się z tyłu dużym ekranie. Następnie wyświetlono i omówiono slajd ze szczegółowymi informacjami na jego temat, a po zakończeniu pokazu notebook oddano do dyspozycji gości. Według AMD komputery Ultrathin zapewnią minimum 50% wyższą wydajność generowania grafiki trójwymiarowej oraz dłuższy czas pracy na baterii niż urządzenia oparte o konkurencyjne procesory z TDP 17W. Ponadto ich cena nie powinna przekraczać 900 USD, czyli pułapu, od jakiego dopiero zaczynają się ceny Ultrabooków Intela.

W uszczegółowieniu do prezentacji przekazanej później mediom znalazły się szczegółowe wyniki wydajności w 3D Mark Vantage, jakie osiągają mobilne wersje APU Trinity. Według wewnętrznych testów APU A6 ULV z TDP 17W (Pilderiver, 32nm) osiąga 2355 punktów w 3D Mark Vantage. W tym samym teście przeprowadzonym w identycznych warunkach Core i5 ULV 2537m (Sandy Bridge, 32nm, TDP 17W) uzyskał 1158 3D Marków, a według szacunków AMD równie energooszczędna wersja Ivy Bridge (22nm) uzyska około 1500 punktów.* niektóre zdjęcia dzięki uprzejmości serwisów AnandTech, TechReport i EngadgetPolub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie
 
 » Czas dużych zmian w AMD
 » Nowa strategia, nowe priorytety, nowe plany
 » Rozwój modułów, rdzeni x86 oraz układów APU
 » Zaktualizowane plany wydawnicze
 » Ultrabooki AMD = Ultrathin
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »