Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Dwurdzeniowe starcie na szczycie: AMD vs Intel
    

 

Dwurdzeniowe starcie na szczycie: AMD vs Intel


 Autor: DYD | Data: 10/01/06

Podsumowanie

Z dniem dzisiejszym Intel Pentium Extreme Edition 955 ma już w pełni godnego rywala ze strony swojego konkurenta z AMD. Mając w kieszeni około 4500 zł na sam procesor można już zbudować najwydajniejszego dwurdzeniowego desktopa w wersji pod AMD lub Intela. Wybór należy do użytkownika. Mimo technologii 90 nanometrów, pamięci DDR I oraz częstotliwości 2,6 GHz, w większości istotnych testów najnowszy FX-60 wyprzedza wyrób Intela. Tak więc, pod względem wydajności, punkt dla AMD. W przypadku testów wielowątkowych walka jest już bardziej wyrównana.

Z drugiej strony trzeba wiedzieć, że procesor FX60 będzie ostatnim przedstawicielem wykonanym dla gniazda 939. Zapewne w drugim kwartale tego roku dostępne będzie już nowe gniazdo (Socket AM2), m.in. przystosowane już do współpracy z pamięciami DDR2. Tak więc, w przypadku AMD, warto poczekać na rozwój wydarzeń, byle nie za długo... Plusem Intela są nowsze technologie w nim zastosowane, dające w przyszłości możliwość rozbudowy.

Procesor AMD podczas pracy był względnie chłodny w porównaniu z Pentium Extreme Edition 955. Podczas dużego obciążenia temperatura dochodziła do 60 stopni przy zwykłym wiatraku AMD. Przy pracy bez obciążenia temperatury wynosiło około 45 stopni.

Jednak overclocking był już słabszy niż u konkurencji i fani tej dyscypliny mogą mieć kłopoty w uzyskaniu rekordów i wyników podobnych do Extreme Edition 955. Z FX-60 zbyt wiele megaherców extra nie osiągniemy..

Rok 2006 rozpoczyna walka na szczycie dwuprocesorowych układów z najwyższej półki cenowej ze strony AMD i Intela. Liczymy więc na większe wsparcie producentów oprogramowania dla dwóch rdzeni oraz w związku z wprowadzeniem nowych zawodników wagi najcięższej, na spadek cen układów z niższych kategorii.


|~| Sprawdź ceny Procesorów w naszym sklepie: TwojePC.Emarket.pl |~|


poprzednia strona (Podkręcanie)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Dwurdzeniowe starcie na szczycie: AMD vs Intel
 
 » AMD Athlon 64 FX-60
 » MSI K8N Diamond Plus
 » Testy aplikacji i gier
 » Testy multi-aplikacji
 » Podkręcanie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

Multimedia Vision      Multimedia Vision

MSI Polska      MSI Polska

AMD Polska      AMD Polska

Intel Polska      Intel Polska