Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Przegląd produktów Antec Mobile: głośnik, słuchawki, baterie i nie tylko
    

 

Przegląd produktów Antec Mobile: głośnik, słuchawki, baterie i nie tylko


 Autor: DYD | Data: 30/04/13

Antec Gain (transmiter Bluetooth) i słuchawki dBs

Malutkie urządzenie Antec Gain to odbiornik w formie klipsa wyposażony w technologię Bluetooth w wersji 3.0 EDR, do którego użytkownik może podpiąć dowolny zestaw słuchawkowy. Aktualnie w limitowanej, można nabyć zestaw od razu w wersji ze słuchawkami dokanałowymi o długości kabla blisko 60 cm. Wraz ze słuchawkami są dodatkowe dwie pary wkładek dousznych, o mniejszych i większych rozmiarach. W zestawie znajduje się jeszcze krótka instrukcja i kabel microUSB do ładowania transmitera. Gain to bardzo lekki i mały przekaźnik sygnału przesyłanego w standardzie Bluetooth, do którego podłączamy słuchawki lub np. zewnętrzny głośnik.

  
Antec Gain opakowanie i wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)


Słuchawki dołączane do zestawu i kabel micro USB (kliknij, aby powiększyć)

Urządzenie odbiera sygnał w odległości 10 metrów w otwartej przestrzeni, a litowo-jonowa bateria ładowana przez kabel Micro USB pozwala na około 6 godzin pracy i wytrzymuje około 140 godzin w trybie czuwania. Przy korzystaniu z Gaina w innym pokoju, za jedną ścianą, odległość maleje o połowę, do około 5 metrów, później następuje już przerywanie sygnału. Przy dwóch ścianach odległość maleje od około 4 metrów. Gain ma wbudowany mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych, rozmowy odbierane i zawieszane są centralnym przyciskiem na urządzeniu. Z kolei dodatkowe przyciski funkcyjne umieszczone w górnej części ułatwiają obsługę plików odtwarzanych z urządzenia mobilnego. Możliwe jest przechodzenie pomiędzy utworami (poprzedni / następny), sterowanie głośnością +/-) oraz play/pauza. Produkt dostępny jest w kolorach: czarnym, niebieskim, fioletowym, białym lub różowym.


Antec Gain na dłoni i w dłoni (kliknij, aby powiększyć)

Po sparowaniu i połączeniu transmitera z wybranym urządzeniem, na obudowie Gaina będzie cały czas błyskać dość mocna niebieska dioda. Z kolei kiedy mamy przychodzącą rozmowę, nie ma żadnej zmiany sygnalizacyjnej na diodach - można było sprawniej zaplanować podświetlanie. Samo prowadzenie rozmów jest poprawne, jakość dźwięku w odbiorze w obu kierunkach jest zadowalająca. Sterowanie transmiterem jest wygodne, po sparowaniu Gaina np. ze smartfonem Android, przyciskiem play uruchamiamy lub zatrzymujemy utwór z playlisty. Pierwszy moment włączenia dźwięku przez transmiter Gain powoduje lekki trzask w słuchawkach, co oczywiście nie jest zbyt przyjemne dla uszu. Słuchać też trochę szumów przy aktywnym korzystaniu z Gaina. Te niedogodności rekompensuje dobra jakość dźwięku, choć nie jest ona tak naturalna, jak przy odbiorze przez kabel, można wyczuć mocną metaliczność dźwięku. Ogólnie produkt może służyć jako dodatkowy przekaźnik rozmów, lub odtwarzacz audio, jeśli np. mamy tablet lub smarfton w plecaku lub w kurtce. Wówczas można lekkiego Gaina podpiąć klipsem w wygodne miejsce i sterować niektórymi funkcjami za jego pomocą. Urządzenie trochę dziwaczne, ale może znajdzie swoją niszę... Cena Antec Gain wynosi około 129 zł.

Pora na kolejny produkt. Antec dBs to dokanałowe słuchawki podpinane złączem mini jack 3,5 mm. Zastosowane w dBs głośniki o średnicy 10 mm mają pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz, impedancję na poziomie 32 omów oraz czułość 98 dB/mW. Słuchawki ważą zaledwie 15 g. Kabel o długości 120 cm pokryty jest nylonowym oplotem, który poprawia wytrzymałość i zapobiega plątaniu się przewodu. Dostępne jest pięć wersji kolorystycznych produktu: czarno-czerwona, czarno-biała, szaro-biała, biało-różowa i zielono-biała. Cena słuchawek Antec dBs wynosi około 79 zł.


Antec dBs (kliknij, aby powiększyć)


Antec dBs (kliknij, aby powiększyć)

Słuchawki posiadają wygodny ściągacz, którym można regulować kabel dochodzący do szyi. Przy użyciu ściągacza i dołączonego do zestawu klipsa, można wygodnie ułożyć kabel wedle własnych preferencji. Przypominający dość sztywny sznurek przewód sprawia dobre wrażenie i nie ma dużej tendencji do plątania się. Jakość wykonania samych dokanałówek, a także zaślepki głośnika, jak i samego wtyku jest poprawna i powinna całkiem długo wytrzymać. Szkoda że nie zastosowano kątowego wtyku. Dokanałówki Anteca prawie całe mieszczą się w uchu i nie wystają poza małżowinę. Można w nich spokojnie przemieszczać się, biegać, bez większej obawy o wypadnięcie ich z uszu lub irytacji przez plączący się kabel. Jakość dźwięku – mamy tutaj równomierny bas wraz z tonami średnimi i wysokimi. Nic nie wybija się poza średnią normę. Słuchawki dBs nie izolują w bardzo dużym stopniu otoczenia podczas braku aktywności, jednak po włączeniu już praktycznie nie słychać dźwięków otoczenia. Głębia i przestrzeń oferowana przez dBs podczas odsłuchu jest na średnim poziomie. Grają całkiem głośno i czysto, nie ma obawy o przesterowany dźwięk. W tej cenie można polecić produkt Anteca.


Antec dBs

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd produktów Antec Mobile: głośnik, słuchawki, baterie i nie tylko
 
 » Antec SP1 - przenośny głośnik z Bluetooth
 » Antec Gain (transmiter Bluetooth) i słuchawki dBs
 » Ładowarki USB, samochodowa i zapasowe akumulatory
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »