Przegląd produktów Antec Mobile: głośnik, słuchawki, baterie i nie tylko Autor: DYD | Data: 30/04/13
|
|
Ładowarki USB, samochodowa i zapasowe akumulatory
Zaczynamy od ładowarek. Antec Go Charger to biała, elegancka ładowarka samochodowa, podłączana pod gniazdo zapalniczki 12V. Poprzez dwa gniazda USB umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń. Ładowarka wyposażona jest dla dodatkowego bezpieczeństwa w awaryjny bezpiecznik. Porty USB mają różne natężenie prądu - mamy dostępne 1.0A natężenie oraz bardziej efektywne 2.1A, przeznaczone dla tabletów czy mocniejszych smartfonów, dzięki czemu szybciej naładujemy urządzenie. Całkowita moc wyjściowa wynosi 15W/3A. Ładowarka posiada kilka zabezpieczeń zapobiegających uszkodzeniu sprzętu podczas ładowania.
Go Charger (kliknij, aby powiększyć)
Druga ładowarka - Tour Charger - to już sieciowe rozwiązanie, umożliwiające ładowanie dwóch urządzeń USB z dowolnego gniazdka elektrycznego na świecie. Poprzez zestaw przejściówek nie będzie problemu z podłączeniem jej do danego gniazda elektrycznego. Założenie i zmiana końcówki jest banalnie prosta i szybka, wystarczy ścisnąć końcówkę w odpowiednim miejscu i ją przekręcić. Ruchoma obudowa ładowarki dodaje jej elastyczności podczas podłączania w różnych miejscach. Ładowarka umożliwia jednoczesne zasilanie dwóch urządzeń z natężeniem 2A. Całkowita moc wyjściowa wynosi 10W/2A. Ładowarka posiada kilka zabezpieczeń zapobiegających uszkodzeniu sprzętu podczas ładowania. Zarówno ładowarkę Go Charger jak i Tour Charger charakteryzuje bardzo dobra jakość wykonania i biały design.
Tour Charger (kliknij, aby powiększyć)
Tour Charger (kliknij, aby powiększyć)
Na koniec zostawiliśmy przenośne akumulatory w postaci PowerUp Slim 2200 oraz PowerUp 3000, które w przypadku utraty zasilania w smartfonie, aparacie, kamerce czy też GPSie poprzez port USB poda nam dodatkowe zasilanie o natężeniu 1A. W przypadku modelu PowerUp Slim 2200 będzie to dodatkowe aku w postaci 2200mAh (8.14Wh), zaś PowerUp 3000 załatwi nam extra 3000mAh (11Wh). Obydwa modele posiadają diody LED, które pokazują stan naładowania przenośnego akumulatora. Każda dioda LED sygnalizuje poziom 25% pojemności, łącznie świecące cztery LEDy informują, że pojemność aku jest pełna. W każdej chwili można sprawdzić stan naładowania baterii, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. Większy, ale bardziej płaski model PowerUp Slim 2200, posiada czarno-grafitowy ładny design z metalizowaną obudową i możliwość ładowania dwóch urządzeń na raz. Z kolei PowerUp 3000 umożliwia ładowanie jednego urządzenia. Obydwa akumulatory zasilamy poprzez port micro-USB, który pobieramy z komputera lub przez inne ładowarki wyposażonej w porty USB (jak choćby Tour Charger lub Go Charger Anteca). Obydwa akumulatory w zestawie posiadają kabel USB-microUSB, z tym że model Slim posiada czarny kabel o długości 43 cm, zaś aku 3000 wyposażony jest w biały kabel 32 cm. Obie baterie ważą po około 100g każda. PowerUp Slim 2200 oferowana jest w pięciu różnych kolorach. PowerUp 2200 Slim korzysta z litowo-polimerowych akumulatorów, posiada funkcję Antec TruePower Mobile Technology, która zakończy podawanie prądu w momencie naładowania danego urządzenia. Model PowerUp 3000 wykonany jest na japońskich akumulatorach litowo-jonowych, opartych na ogniwach Panasonica.
Akumulatory PowerUp (kliknij, aby powiększyć)
Akumulatory PowerUp (kliknij, aby powiększyć)
Baterie w smarfonach w zależności od modelu posiadają pojemność od 1500 do 2500 mAh, więc dodatkowy akumulator powinien przynajmniej w teorii, być w stanie podładować nawet dwukrotnie (w przypadku baterii 3000) do pełna smarfton z mniejszą własną baterią. Można oczywiście też doładowywać w trakcie działania naszego smarftona, np. kiedy jedziemy na wycieczkę i korzystamy ze śladu GPS, wówczas jedynie dodatkowe zasilanie może nam umożliwić ciągły ślad GPS przez cały dzień. Z uwagi na bolączkę smarftonów w kwestii krótkiego zasilania, dodatkowe baterie są póki co bardzo przydatne podczas wycieczek i wyjazdów w plener. Dodatkowo, taki przenośny aku zasili także aparat czy kamerę (np. GoPro). Do testów akumulatorów użyliśmy właśnie kamery GoPro, z której wyjęliśmy baterię i podpięliśmy zasilanie pod akumulatory Anteca.
Akumulatory PowerUp (kliknij, aby powiększyć)
Czas ładowania do pełna PowerUp Slim 2200 wyniósł 3 godz. 03 min., podczas zasilania urządzenia obudowa nie nagrzewa się. PowerUp Slim 2200 zdołał podtrzymać przy życiu kamerę GoPro Hero2 przez 2 godz. 57 min. Przy ładowaniu urządzenia przez PowerUp Slim 2200 cały czas nie świecą się diody LED, a jedynie kiedy je wywołamy przyciskiem.
Czas ładowania do pełna PowerUp 3000 wyniósł 3 godz. 45 min, podczas zasilania urządzenia obudowa nie nagrzewa się. PowerUp Slim 3000 zdołał podtrzymać przy życiu kamerę GoPro Hero2 przez 3 godz. 45 min, czyli tyle samo, ile zajęło naładowanie akumulatora. Przy ładowaniu urządzenia przez PowerUp Slim 3000 cały czas świecą się diody LED, a ich stan ubywa wraz z utratą energii w akumulatorze.
Sugerowana cena detaliczna zarówno PowerUp Slim 2200 jak i PowerUp 3000 wynosi około 119 zł.
Wszystkie produkty z niniejszego przeglądu (kliknij, aby powiększyć)
Sprzęt do testów dostarczyły firmy:
|
| | ANTEC | |