Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Przegląd słuchawek: Arctic P531 (5.1) i P321 stereo
    

 

Przegląd słuchawek: Arctic P531 (5.1) i P321 stereo


 Autor: yorrick | Data: 29/09/10

Przegląd słuchawek: Arctic P531 (5.1) i P321 stereoSzwajcarska firma Arctic Cooling, kojarzona dotychczas głównie z wymiennikami ciepła i wentylatorami, zapragnęła podbić serca, a w szczególności portfele rzeszy graczy, wyposażonych w dość wysublimowany zmysł słuchu. Firma, zaczynając od zmiany nazwy, logo (o czym pisaliśmy tuż przed wakacjami br.) oraz wprowadzenia trzech nowych marek m.in. Arctic Audio, a skończywszy na gotowych produktach, o których mowa będzie niżej, pragnie pokazać swoim fanom, iż ma się całkiem dobrze. W ostatnim czasie wprowadziła zestaw nowych produktów w segmencie audio, w tym opisywane dwa modele słuchawek: ARCTIC SOUND P531 (5.1) oraz ARCTIC SOUND P321 (stereo).

Zaczynamy: Arctic Sound P531

Słuchawki Arctic Sound P531 mają dostarczyć, jak głosi producent, wrażenia prawdziwego 5.1-kanałowego dźwięku w grach i filmach, zaś głównymi odbiorcami winni być profesjonalni gracze. Zebrawszy więc grupę rasowych spawnkillerów, których nicków z przyczyn czysto przyzwoitych nie podamy, przystąpiliśmy do testu. Słuchawki w eleganckim, srebrnym opakowaniu zostały solidnie przymocowane do wewnętrznego blistra zatopionymi w plastyku drucikami. Nasza żądza doznań dźwiękowych zamieniła się w pełne, wręcz medytacyjne skupienie przy ostrożnym rozdziewiczaniu nowego sprzętu. W laboratorium zapanowała cisza, jedni wpatrywali się z zamglonymi oczyma i śliną w kąciku ust w akt odpieczętowywania słuchawek, inni chodzili nerwowo po mapie swoimi avatarami. Znikomym rozczarowaniem, jak przyznali później członkowie drużyny, okazała się rezygnacja najchudszego z graczy, po ujrzeniu wagi (blisko pół kilograma!) słuchawek podanej na odwrocie pudełka wraz z takimi danymi jak:

Co się tyczy sporej wagi, wcale nie jest ona tak uciążliwa, jeśli tylko gra absorbuje naszą uwagę na tyle, iż zapominamy o potrzebach fizjologicznych. Można znaleźć bowiem słuchawki 5.1 i to bezprzewodowe z mikrofonem o wadze już niespełna połowie mniejszej (nie gwarantujemy jednak, że jakość dźwięku będzie taka sama). Wszystko zależy jeszcze od rozłożenia owej wagi na głowie. Na szczęście w przypadku modelu P531 szeroki, wyściełany welurem pałąk zapewnia komfort na kilka godzin grania.

W zestawie, oprócz samych słuchawek, znajdziemy instrukcję obsługi m.in. w języku polskim oraz płytkę, na której oprócz sterowników pod systemy XP, Vista i Windows7 znalazł się także kodek AC3 DTS oraz 6 plików dźwiękowych, prezentujących możliwości dźwięku sześciokanałowego. To miły dodatek, dzięki któremu można od razu sprawdzić możliwości słuchawek w specjalnie przygotowanym materiale audio 5.1.


(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Zaczynamy: Arctic Sound P531)    -   następna strona (Design słuchawek P531)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd słuchawek: Arctic P531 (5.1) i P321 stereo
 
 » Zaczynamy: Arctic Sound P531
 » Design słuchawek P531
 » Instalacja sterowników
 » Wrażenia z P531 na uszach
 » Słów parę o bracie z niższej półki Arctic P321
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »