Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Przegląd słuchawek: Arctic P531 (5.1) i P321 stereo
    

 

Przegląd słuchawek: Arctic P531 (5.1) i P321 stereo


 Autor: yorrick | Data: 29/09/10
     

Wrażenia z P531 na uszach

Wracając do zmagań naszej drużyny fpsowych wymiataczy i ich wrażeń z pola bitwy, zgodziliśmy się, co do jednego - słuchawki wyciszają przyzwoicie, pozycjonowanie dźwięku, na ile to jest możliwe w słuchawkach, było zrealizowane również przyzwoicie, natomiast komfort tylko ok. Ale to wszystko ginie w blasku splendoru trzech słów: "wbudowany moduł wibracyjny"! I w tym momencie headshot nabiera zupełnie nowego znaczenia. Gra staje się jeszcze bardziej realistyczna, dioda już nie razi po oczach, zapominamy też, że trzymamy na głowie blisko półkilogramowe monstrum i delektujemy się grą w pełnym wymiarze.

Wraz z softwarem, dzięki któremu w mgnieniu oka możemy przenieść się z łazienki do sali koncertowej, dostaliśmy adekwatne sample muzyki oraz wideo o szybkości transmisji bitów od 400kb/s do ~1400kb/s. Oglądając filmik Mystery of the Nile, przedstawiający scenę spływu kajakowego przy włączonym efekcie 7.1 Virtual Speaker Shifter oraz dodatkowo uruchomionym trybie ruchu głośniczków wokół naszej osoby, poczujemy się jakbyśmy siedzieli w owym kajaku, jakbyśmy sami zanurzali się pod wodę. Robi wrażenie! W trzech filmikach reklamujących Dolby Digital 5.1 wyodrębniliśmy za pomocą w/w aplikacji każdy kanał po kolei, by móc stwierdzić, iż dźwięk był czysty, naturalny i precyzyjny, a po złączeniu ponownie wszystkiego razem faktycznie odczuwalny był efekt przestrzeni i dużej sceny.

Toczyliśmy rozgrywki w takich tytułach jak Far Cry 2, Mafia II czy Half-Life 2 EP2 i CS. We wszystkich otrzymaliśmy dźwięk przestrzenny, jednak najlepsze wrażenia płynęły do uszu podczas rywalizacji w sequel Mafii. Spokojnie możemy 'usłyszeć', z którego kierunku dobiega dźwięk, w zależności od ustawienia bohatera. Słuchawki nawet podczas dynamicznych scen pozwalają na wychwycenie najdrobniejszych szczegółów dźwiękowych z otoczenia, skąd płynie do nas życie ruchliwego miasta San Francisco. Dźwięk jest czysty, dynamiczny, bez zniekształceń i idealnie ulokowany w przestrzeni. W zależności od miejsca w którym aktualnie się znajdujemy (hala, mieszkanie, ruchliwa ulica) otrzymujemy naturalnie dobraną dźwiękową atmosferę.

W komunikacji internetowej via mikrofon najlepszym ustawieniem jest wariant Słuchawki w opcjach Tryb wyjścia. Mikrofon podczas rozmowy spełnił swoją rolę, dźwięk nie był zaszumiony. Jeśli tylko chcemy słyszeć się w słuchawkach, wystarczy włączyć funkcję echa w zakładce Karaoke/Magic Voice. Mimo, iż nie można schować mikrofonu tak, jak w P321, dzięki giętkiemu wysięgnikowi można ustawić go tak, by nie przeszkadzał podczas oglądania filmu czy słuchania muzyki.

Przyjemna w dotyku welurowa wyściółka na muszlach i pałąku podwyższała nieco komfort zaniżony dużą wagą słuchawek. Po paru godzinach użytkowania nie stwierdziliśmy, by któremukolwiek testerowi spociły się uszy, no poza jednym wyjątkiem, ale w tej kwestii jest on zawsze błędem statystycznym.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd słuchawek: Arctic P531 (5.1) i P321 stereo
 
 » Zaczynamy: Arctic Sound P531
 » Design słuchawek P531
 » Instalacja sterowników
 » Wrażenia z P531 na uszach
 » Słów parę o bracie z niższej półki Arctic P321
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »