Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | ASUS A7N8X-E Deluxe vs Gigabyte 7NNXP Limited Edition
    

 

ASUS A7N8X-E Deluxe vs Gigabyte 7NNXP Limited Edition


 Autor: Jasiek | Data: 12/02/04

Wydajność

Płyty testowaliśmy na systemie Windows XP SP1. Chipset Nforce2 otrzymał wsparcie w postaci oficjalnych sterowników 3.13, Radeon - Catalystów 4.1 oraz DirectX 9.0b. Konfiguracja zestawu testowego przedstawia się następująco:

Gigabyte 7NNXP przy timingach pamięci 7-3-3-2.5 oferuje dwa presety ustawień chipsetu: Optimal oraz Agrressive. Opcja Turbo ustawia już pamięci na poziomie 6-2-2-2. Ustawienie Optimal daje wyraźnie słabszą wydajność podsystemu pamięci niż na A7N8X-E, Aggressive porównywalną, lecz zawyża do tego minimalnie FSB. Przeglądając dalsze testy, trzeba pamiętać iż procesor na płycie Gigabyte był taktowany o 7,5 MHz wyżej.

PCMark 2004 to nowy syntetyczny kombajn Futuremarka, bazujący na rzeczywistych algorytmach, mierzący wydajność w różnych zastosowaniach. Testy zostały przeprowadzone na wersji build 110. W większości przypadków różnice mieściły się w graniach błędu. W teście Virus Scanning Gigabyte o 5,5% z przodu.

Cachemem to klasyczny dosowy test podsystemu pamięci. W transferach o włos prowadzi Gigabyte, ciągle różnice są jednak w granicach błędu.

Opóźnienia wypadają niemal identycznie. Minimalne różnice 3 i 6 cykli zegarowych są widoczne przy 2 i 4 megabajtowych paczkach danych.

Sciencemark 2.0 oprócz sporej ilości zaawansowanych testów obliczeniowych CPU ma też bardzo dobry moduł testujący podsystem pamięci, tym razem z wykorzystaniem również jednostek MMX, 3dNow! oraz SSE.


ASUS A7N8X-E (kliknij, aby powiększyć)


Gigabyte 7NNXP (kliknij, aby powiększyć)

Teraz 2 syntetyczne testy 3D bazujące na DirectX. Gigabyte znów nieco z przodu.

Na koniec wyniki szybkości renderingu w Cinebench 2003 z wykorzystaniem programowego poru C4D oraz intensywnie wykorzystującego GPU - OpenGL.

Podsumowując, Gigabyte taktujący procesor o około 0,4% wyżej po ustawieniu trybu Agrressive potrafi zostawić czasem konkurenta w tyle o 5%. Te niewielkie różnice na korzyść Gigabyte mogą być spowodowane nieco inną konstrukcją 7NNXP w porównaniu do innych płyt na Nforce2, co jak widać korzystnie wpływa na wydajność. W codziennym użytkowaniu takie różnice są oczywiście nie do wychwycenia.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: ASUS A7N8X-E Deluxe vs Gigabyte 7NNXP Limited Edition
 
 » ASUS A7N8X-E Deluxe - część I
 » ASUS A7N8X-E Deluxe - część II
 » Gigabyte 7NNXP Limited Edition - część I
 » Gigabyte 7NNXP Limited Edition - część II
 » Zintegrowany dźwięk
 » WiFi (Wireless Fidelity)
 » Podkręcanie
 » Wydajność
 » Ocena końcowa
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »