Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test nagrywarki Asus DRW-0804P
    

 

Test nagrywarki Asus DRW-0804P


 Autor: Ulan | Data: 10/05/04

Opis nagrywarki

W budowie Asus nie wyróżnia się niczym od normalnej nagrywarki. Dziwić trochę może brak na przednim panelu przycisków do obsługi CD Audio oraz potencjometru i wyjścia słuchawkowego. Ale czy jest to wada? Powiem szczerze, że mi od lat nie zdarzyło się wykorzystywać napędu CD/DVD-ROM do odtwarzania muzyki przez słuchawki bez włączonego systemu (a do tego przydatne byłyby te przyciski). Jednak być może są osoby dla których stanowić to będzie poważne ograniczenie. Na przednim panelu znajduje się jeszcze otwór do awaryjnego otwierania tacki (co warto podkreślić, bo ostatnio zdarzyło mi się spotkać sporo napędów bez tego przydatnego przycisku).

Tylny panel zawiera zestaw standardowych złączy: zasilania, audio, transmisji danych, zworki do ustawienia master/slave. Raczej trudno spodziewać się czegoś innego :)

Z informacji znalezionych w Internecie wynika, że nagrywarka Asusa jest wersją OEM Pioneer DVR-107D (co może mniej zdziwi jeżeli się wie, że starszy model Asusa 0402P też był OEM-em Pioneera - niestety nie mając dostępu do nagrywarki Pionier DVR-107D, nie jestem wstanie stwierdzić, czy występują jakieś różnice, a mogą one występować np. w firmware.

Dane technicznie:

Nagrywarka wyposażona została w szereg technologii. Wśród tych rozwiązań znalazły się m.in.: ASUS FlextraLink, FlextraSpeed, DDSS II (Double Dynamic Suspension System) oraz LCT (Liquid Crystal Tilt). Opisy do czego służą te wszystkie technologie pochodzi ze strony producenta nagrywarki.
  • ASUS FlextraLink zapobiega występowaniu przerw w transmisji danych z komputera do nagrywarki, co jest najczęstszą przyczyną występowania błędów zapisu i zniszczenia nośnika.
  • ASUS FlextraSpeed to z kolei technologia dopasowująca prędkość zapisu do jakości i rodzaju nośnika, dzięki czemu ryzyko wystąpienia błędów zapisu spada niemal do zera. Co niezwykle istotne - obie wymienione technologie bardzo oszczędnie w porównaniu z rozwiązaniami innych producentów gospodarują zasobami systemu, dzięki czemu nagrywanie nie zakłóca ani nie spowalnia pracy innych aplikacji.
  • DDSS II (Double Dynamic Suspension System) jest to już druga generacja technologii Double Dynamic Suspension System, minimalizującej wibracje oraz hałas, generowane przez obracające się z ogromną prędkością płyty.
  • LCT (Liquid Crystal Tilt) zwiększa precyzję ustawiania głowicy nagrywającej i odczytującej dane. Dodatkowo przy wyznaczaniu położenia głowicy brane są pod uwagę takie czynniki jak nierównomierna grubość płyty lub mikroskopijne pofalowanie jej powierzchni. Dzięki technologii LCT maleje ryzyko wystąpienia błędów zapisu spowodowanych przez nośniki słabej jakości.
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test nagrywarki Asus DRW-0804P
 
 » Tytułem wstępu
 » Zawartość pudełka
 » Opis nagrywarki
 » Testy zapisu
 » Testy odczytu
 » Zrzucanie muzyki i filmów DVD
 » Komfort użytkowania (poziom głośności i drgania)
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »