Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test odtwarzacza Asus O!Play HDP-R1 - 1080p mkv i DTS
    

 

Test odtwarzacza Asus O!Play HDP-R1 - 1080p mkv i DTS


 Autor: DYD | Data: 09/10/09

Test odtwarzacza Asus O!Play HDP-R1 - 1080p mkv i DTSAsus niedawno wprowadził na polski rynek urządzenie o oryginalnej nazwie O!Play HDP-R1, które należy do samodzielnych multimedialnych odtwarzaczy video, audio i zdjęć. Jest to konkurencyjny model do wprowadzonego wcześniej urządzenia WD TV HD, a także ma pewne funkcje opisywanego u nas wcześniej odtwarzacza IcyBox IB-MP309HW-B, choć od tego ostatniego uboższy o pewne funkcje, jest jednak od niego ponad dwukrotnie tańszy. Z podobnym playerem (Ariva HDplayer 110) wystartował niedawno także Ferguson. Za niecałe 400zł urządzenie Asusa wspiera materiał video włącznie z H.264 w 1080p, posiada dekoder Dolby Digital/DTS, wbudowany port LAN i złącze HDMI. Czy rzeczywiście czyta on wszystko bez problemów? - o tym w niniejszym artykule.

Wstęp i specyfikacja

Na początek parę słów przybliżenia, czym urządzenie jest i jaką ma spełniać rolę w domowych zadaniach multimedialnych. O!Play HDP-R1 to taki minikomputer wyposażony we własny procesor, zintegrowany system operacyjny Linux, wbudowane kodeki do obsługi wielu standardów video/audio, lecz pozbawiony własnej pamięci masowej. Przeznaczony jest do oglądania filmów z różnych źródeł, słuchania cyfrowej muzyki czy też oglądania zdjęć w wysokiej rozdzielczości na ekranie TV. Posiada dwa złącza USB 2.0, a także E-Sata oraz złącze LAN, przez które można dostarczać urządzeniu odpowiednie materiały.

Wedle specyfikacji producenta należą do nich pliki video w następujących kontenerach: mp4, .mov, .xvid., .avi., .dvix., .asf, .wmv, .mkv, .rm, .rmvb, .flv, .ts, .m2ts, .dat, .mpg, .vob. Napisy to istotny element przy odtwarzaniu filmów. O!Play HDP-R1 rozpoznaje następujące typy: SRT (SubRip), SMI (Sami), SUB (MicroDVD) i SSA (Sub Station Alpha). Jeśli chodzi o audio to player potrafi odtworzyć formaty MP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF. W kwestii przeglądania zdjęć, odtwarzacz obsłuży pliki zapisane w JPG, BMP, PNG, GIF, TIFF.


Tak więc jeśli posiadamy w swoich zbiorach pliki zgodne ze specyfikacją producenta, możemy je przerzucić na dysk twardy lub pendrive USB/E-Sata, oraz udostępnić przez sieć LAN, i w ten sposób dostarczyć je urządzeniu. Jak już będziemy mieli odpowiednie materiały, podpinamy player z naszym wyświetlaczem (TV LCD, plazma, monitor, projektor) poprzez cyfrowe złącze HDMI (v1.3 z audio) lub raczej nie polecane analogowe composite i możemy zacząć korzystać z dobrodziejstw playera.


Warto jeszcze wspomnieć o cyfrowym wyjściu optycznym audio i wbudowanym dekoderze Dolby Digital i DTS. Tyle teorii na razie, do parametrów technicznych wrócę jeszcze podczas testowania urządzenia. Jednym zdaniem - player Asusa ma w prosty sposób umożliwić odtworzenie wszelkim znanych multimediów włącznie z materiałem Full HD - czy mu się uda, zobaczymy.


poprzednia strona (Wstęp i specyfikacja)    -   następna strona (Wygląd)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test odtwarzacza Asus O!Play HDP-R1 - 1080p mkv i DTS
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Wygląd
 » Uruchomienie i menu
 » Player w działaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »