Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Testy A8N32-SLI Deluxe + SLI GTX vs 1800XT od Asusa
    

 

Testy A8N32-SLI Deluxe + SLI GTX vs 1800XT od Asusa


 Autor: DYD | Data: 30/01/06

Asus Extreme AX1800XT TOP/2DHTV

Przyszła pora na rozmiar XXXL i wagę superciężką. Przy tym rywalu, to nawet poprzednik gabarytowo nie może konkurować. Asus postanowił stworzyć kartę mocno wyróżniającą się od innych modeli. Na początek galeria, a potem opisanie karty.


Extreme AX1800XT TOP/2DHTV (kliknij, aby powiększyć)


Extreme AX1800XT TOP/2DHTV (kliknij, aby powiększyć)


Extreme AX1800XT TOP/2DHTV (kliknij, aby powiększyć)


Lusterko (kliknij, aby powiększyć)

Na karcie zamontowano olbrzymi radiator, obejmującą swoją wielkością 3/4 karty. Aby konstrukcja była stabilna, na górnej krawędzi karty umiejscowiono specjalną blaszkę utrzymującą radiator. Całość robi wrażenie sporego kloca! Dodatkową atrakcją radiatora jest to, że można się w nim przejrzeć... Gabaryty karty niestety "odbiły się" przy montażu - karta w obudowie miditower nie do końca dobrze się wpasowała i tylny panel lekko odstawał. Jednak rozmiary zobowiązują - zyskujemy za to dodatkowe megaherce. W porównaniu z referencyjną kartą ATI Radeon X1800XT rdzeń z 620 MHz rośnie do 700 MHz, zaś pamięci z 750 MHz skaczą na poziom 800 MHz. Karta posiada 512MB pamięci DDR3 (1.2ns).

Jeśli zasilacz będzie za słaby do obsłużenia karty, bądź podczas overclockingu zacznie brakować dodatkowych "watów", nic trudnego, bo w zestawie z kartą znajduje się zewnętrzny zasilacz! Podpinamy wówczas złącze zasilające karty specjalnym kabelkiem, a do karty zewnętrznie podłączamy 80 Watowy zasilacz. Być może ktoś skorzysta z tego, jednak z drugiej strony, użytkownik inwestujący w kartę za ponad 2000zł posiada raczej już odpowiednią moc zasilającą i nie potrzebuje pomocy w tym względzie.


Dodatkowe 80 Wat (kliknij, aby powiększyć)

Cooler na karcie jest cichy i lekko daje znać o sobie dopiero w momencie wzmożonej pracy. Nie jest zupełnie niesłyszalny, ale zdecydowanie pracuje ciszej niż referencyjny układ chłodzący w 1800XT, który i tak do głośnych nie należy.

W pudełku znajdziemy bardzo dużo, można powiedzieć jest "przepas". Oprócz już poznanej samej karty i zasilaczu w pudełku odszukamy: gamepad USB Asus XitePad, przejściówkę DVI to VGA, kabel 9 Pin S-Video dla HDTV, 9 Pin kabel VIVO, kabel Svideo, kabel RCA Composite, kabelek ATX. Jest także instrukcja oraz opakowanie na płyty CD/DVD.
Wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)

Jeśli chodzi o gry i oprogramowanie mamy: pełną wersję gry King Kong na DVD (szkoda, że nie dodano także wersji Gamer's Edition, w końcu karta zobowiązuje), GamePack (Second Sight, Chaos League, Powerdrome), Snowblind, Joint Operations, Xpand Rally, ASUS DVD XP, Power Director 3, Media Show, ASUS Utilities & Driver.

W kwestii sterowników, to Asus Extreme AX1800XT TOP/2DHTV, tak samo jak Extreme N7800GTX TOP, wykorzystuje technologię ASUS Splendid do poprawy kolorów i kontrastu przy odtwarzaniu video. Dzięki niej karta automatycznie dostosowuje parametry do rodzaju wyświetlanego obrazu. Splendid posiada pięć predefiniowanych ustawień obrazu do różnych zastosowań - standardowe, gra, film, krajobraz oraz noc. Z kolei Asus OSD służy do korekcji jasności, kontrastu i poziomu gamma w grach. Aby technologie były aktywne w sterownikach, należy zainstalować specjalne drivery Catalyst by Asus. Obok sterowników na płycie CD znajdują się następujące programy: GameFace Messenger - służący do komunikacji pomiędzy graczami w sieci; GameLiveShow - umożliwiający transmisję rozgrywki "na żywo" przez internet oraz ASUS GameReplay - przeznaczony do rejestracji rozgrywek w postaci filmu w formacie MPEG4.


Sterowniki (kliknij, aby powiększyć)


Sterowniki (kliknij, aby powiększyć)


Sterowniki (kliknij, aby powiększyć)Na koniec opisu Asusa Extreme AX1800XT TOP/2DHTV zdjęcia karty po montażu w obudowie...


Extreme AX1800XT TOP/2DHTV w obudowie (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy A8N32-SLI Deluxe + SLI GTX vs 1800XT od Asusa
 
 » Asus A8N32-SLI Deluxe
 » Asus Extreme N7800GTX TOP @ SLI
 » Asus Extreme AX1800XT TOP/2DHTV
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »