Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test nowego Centrino: Asus V6000V & W5000A
    

 

Test nowego Centrino: Asus V6000V & W5000A


 Autor: PiK | Data: 30/03/05

Asus W5000A

Nawiązując do konwencji dań, jako przystawkę proponuję W5000A. Jest to bardzo zgrabny komputerek. Jego rozmiary (305 x 220 x 29.8mm) oraz waga (1,6kg) mówią same za siebie.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Trzy porty USB 2.0 - po jednej sztuce na lewej, prawej i tylniej ściance, wyjście monitorowe D-Sub, S-Video, gniazdka modemowe, Ethernetu, zasilania, złącze IEEE 1394, znany czytnik kart MultiMediaCard, Secure Digital, Memory Stick i Memory Stick Pro, gniazdo PCMCIA, w końcu pokrętło regulacji poziomu głośności, gniazdka mikrofonu i słuchawek - wszystko to udało się inteligentnie rozmieścić na tak małej powierzchni. Możliwości komunikacyjne powiększa Bluetooth oraz moduł WLAN Intel PRO/Wireless 2200BG (zgodny ze standardami 802.11b i 802.11g). W testowanym egzemplarzu zabrakło interfejsu podczerwieni.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Zaraz po otwarciu pokrywy, pierwsze, co rzuca się w oczy to sensor kamery o rozdzielczości 1,3 megapiksela. Kamera może być obrócona o 180 stopni, dzięki czemu... no właśnie, nie wiem, jakie to może mieć sensowne zastosowanie.


(kliknij, aby powiększyć)

Zaraz pod kamerą znajduje się 12" panoramiczny (16:10) wyświetlacz o rozdzielczości 1280x800. Muszę przyznać, że jest to najlepszy panel, jaki do tej pory widziałem w komputerach przenośnych. Bardzo duże kąty widzenia, "naturalne", bardzo żywe kolory, to jest to, co odróżnia ten ekran od konkurencji. Z drugiej strony jego rozmiary nie pozwalają na komfortową dłuższą pracę. Oczy dosyć szybko się męczą od wpatrywania w małe literki.

"Miniaturowy" panel nie wpłynął na gabaryty pełnowymiarowej klawiatury. Klawisze są duże i wygodne. Klawiatura posiada tą samą wadę, co opisywany poprzednio komputer - nienaturalna pozycja klawiszy Ctrl i Fn.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Touchpad znowu jest umieszczony na wysokości powierzchni reszty obudowy, lecz tym razem, co ciekawe żadne dolegliwości większego brata, go nie dotyczą. Ponieważ posiada oprogramowanie Synapticsa oraz normalną śliską powierzchnię, praca na nim jest bardzo komfortowa i przyjemna. Pomimo bardzo wygodnego touchpada, Asus dołącza bezprzewodową myszkę produkcji Logitecha. Co ciekawe nadajnik jest umieszczony wewnątrz komputera. Bardzo sprytne rozwiązanie.

Notebook posiada wbudowane głośniczki zaraz pod wyświetlaczem, oraz mikrofon. O skuteczności nagłośnienia nie będę się rozpisywał. Ważne, że słychać jest komunikaty systemowe ;)

Przyjrzyjmy się konfiguracji komputerka.

Procesor Pentium M 2,0GHz (ten sam co w poprzednim modelu), 768MB RAM (DDR2, PC4300, 1x512 + 1x256), DVD-RW combo, dysk Hitachi 80GB 4200rpm.

Za grafikę odpowiada Intel Media Accelerator 900. Z akceleratorem w nazwie, układ ten ma niewiele wspólnego. Wręcz "ślimaczy się" w poważniejszych zastosowaniach (gry). Zapewne posiada jedną zaletę, dla której właśnie on znalazł się w tym notebooku - rozmiar i ilość pobieranej energii. Z drugiej strony układ doskonale sprawdza się w codziennej biurowej pracy.

Dysk Hitachi już nie grzeje się tak jak w poprzednim modelu, zapewne z powodu mniejszej ilości obrotów na minutę talerzy (4200rpm vs. 5400rpm), ale posiada inną wadę - jest głośny w trakcie operacji zapisu / odczytu.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test nowego Centrino: Asus V6000V & W5000A
 
 » Asus V6000V
 » Asus W5000A
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »