Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Testy przełącznika Aten CS62DU z DVI, Audio i USB
    

 

Testy przełącznika Aten CS62DU z DVI, Audio i USB


 Autor: DYD | Data: 09/06/08

Aten CS62DU - w akcji

Podpięcie dwóch komputerów do testowanego przełącznika nie było żadnym problemem. Końcówki przewodów dodatkowo są oznaczone kolorami, więc łatwo wpiąć się w odpowiednie otwory i złącza. Na początek zajmujemy się wyświetlaniem grafiki. Oba testowe komputery posiadały porty DVI i podłączone były cyfrowo przez przełącznik do 24-calowego monitora. Jakość obrazu w natywnej rozdzielczości 24-calowego monitora (1920x1200 pikseli) była bardzo dobra, nie było różnic w jakości obrazu po podłączeniu przełącznika. Nasz monitor wyposażony był w pojedynczy port DVI – dzięki przełącznikowi otrzymaliśmy cyfrową jakość na dwóch komputerach.

Mały przełącznik, który wylądował na biurku po podłączeniu z konsolą posiada jeden przycisk do przełączania pomiędzy dwoma komputerami wszelkich źródeł do niego podłączonych (monitor, mysz, klawiatura, audio, inne urządzenia USB). Przycisk jest podświetlany delikatnie na zielono z dwóch stron diodami LED. Świeci się dana dioda, oznaczająca, który zestaw komputerowy jest aktualnie obsługiwany. Także po wyłączeniu komputera przycisk pozostaje podświetlony. Nie jest to jednak nachalne światło, lecz delikatne podświetlenie. Przycisk więc przełączy wszelkie urządzenia podpięte do konsoli. Jeśli chcemy przełączyć tylko wybrane źródło (np. tylko audio lub funkcje KVM) korzystamy ze skrótów klawiszowych. Specjalna kombinacja klawiszy umożliwia przełączenie tylko funkcji KVM, bądź tylko źródła dźwięku.


(kliknij, aby powiększyć)

Przy przełączaniu audio wystąpiły problemy. Jeden komputer wyposażony był w zintegrowany układ dźwiękowy, natomiast drugi posiadał kartę X-Fi. Na dwóch komputerach uruchomiłem przykładowy utwór muzyczny. Podczas przełączania ze zintegrowanego układu dźwiękowego na X-Fi było poprawnie (dźwięk na zintegrowanym układzie był wyciszony, a źródło dźwięku wydobywało się z X-Fi). Jednak w drugą stronę było gorzej, gdyż niskie tony z X-Fi, wyraźnie dodatkowo zniekształcone, interferowały ze źródłem dźwięku na zintegrowanym układzie. Inaczej pisząc, zniekształcony, przesterowany bass z X-Fi pojawiał się po przełączeniu na komputer ze zintegrowanym układem dźwiękowym. Pomagało jedynie powyłączanie pewnych efektów X-Fi i zmniejszenie poziomu basu. To jedyna wykryta wada urządzenia podczas testów. W sieci pojawiały się także doniesienia, że przełącznik nie radzi sobie z obsługą dodatkowych funkcji na klawiaturze Logitech G-15.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy przełącznika Aten CS62DU z DVI, Audio i USB
 
 » Aten CS62DU - opis
 » Aten CS62DU - w akcji
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »