Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test dwóch odtwarzaczy DVD marki Bellwood
    

 

Test dwóch odtwarzaczy DVD marki Bellwood


 Autor: NimnuL | Data: 21/03/05

Seans

Podczas testów wszystkie odtwarzacze testowane były na 100Hz TV 29'' oraz amplitunerze KODA wraz z zestawem głośników 5.1.

- Odtwarzacz DVD/VCD
Po włożeniu płyty, film startuje automatycznie wyświetlając jej menu główne. Poruszanie po menu odbywa się wyłącznie przy pomocy strzałek na pilocie. Naciśnięcie przycisku Play na panelu odtwarzacza powoduje uruchomienie filmu od jego początku. Istnieje jednak możliwość przejścia do dowolnego rozdziału filmu przy pomocy pilota. Wszystko to zależne jest już jednak od producenta płyty, jak spreparował menu.

Podczas odtwarzania materiału video możemy włączyć lub wyłączyć napisy, zmienić ścieżkę dźwiękową oraz system dźwięku, a także zaznaczyć dowolne miejsce na płycie, by później do niego powrócić. Przewijanie filmu w obie strony odbywa się z prędkościami 2x, 4x, 6x oraz 8x. Podczas odtwarzania oraz pauzy można obraz powiększyć 1,5x; 2x lub 3x. Czyli ogólnie rzecz ujmując, otrzymujemy zestaw standardowych możliwości.

Funkcja PCB (Play Back Control) dostępna jest dla dysków VCD w wersji 2.0 i umożliwia wyświetlanie indywidualnego menu płyty.

Obraz wyświetlany przez WIWE jest dobrej jakości, ostry i ładnie nasycony kolorami. Choć przyznam, że minimalnie mniej ostry niż miało to miejsce w Emperor 2 od Manty. Odtwarzanie dźwięku również jest bardzo dobre. Dźwięk jest czysty, nie skażony szumem.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

- Odtwarzacz DivX
Wyświetlenie struktury płyty następuje zaraz po włożeniu jej do napędu.


(kliknij, aby powiększyć)

Pierwszym krokiem jaki należy poczynić jest wczytanie odpowiedniego pliku z napisami. Nie należy się przejmować ikoną ze znakiem zapytania przy plikach z napisami. Wydawać by się mogło, że odtwarzacz nie rozpoznaje tych plików, jest jednak na szczęście inaczej.

Możliwości konfiguracji napisów są spore. Jest możliwość wyświetlenia ich z na czarnym tle, bądź bez niego, podniesienie ich pozycji wyżej lub niżej oraz zmiany koloru z białego na żółty.


Napisy nisko, kolor biały (kliknij, aby powiększyć)


Napisy podniesione, kolor biały (kliknij, aby powiększyć)


Napisy żółte (kliknij, aby powiększyć)

Brakuje jednak możliwości regulacji wielkości czcionki.

Niestety możliwość manipulacji obrazem sprowadza się jedynie do jego skalowania. Film DivX możemy powiększyć tylko 2x. Nie ma pośrednich stopni powiększenia.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Brakuje mi też możliwości rozciągnięcia obrazu w pionie (choćby o 10%) i/lub możliwości przesuwania obrazu w górę, bądź dół.

Szybkie przewijanie filmu może następować z prędkościami 2x, 4x, 6x oraz 8x. DiviXy wczytują się bardzo szybko, nie występuje rwanie dźwięku, brak też błędów w obrazie.

Problemy napotkałem jedynie z filmami skompresowanymi kodekiem DivX w wersji 3.11, z innymi filmami problemów nie zauważyłem. Niestety WIWA wyłożyła się na plecy przy filmach zakodowanych technologią QPEL i GMC. Szkoda, bo coraz częściej spotkać można filmy kodowane pierwszym sposobem.

Problemów z resztą wersji DivX i XviD nie zaobserwowałem.

Niestety często występował problem z odtwarzaniem filmów jeden po drugim. Gdy zmieniałem płytę z filmem, odtwarzacz nie chciał go odtworzyć. Należało w takim wypadku wyłączyć i włączyć ponownie urządzenie.

- Odtwarzacz MP3
Wsunięcie płyty np. z "empetrójkami" powoduje wyświetlenie struktury płyty.


(kliknij, aby powiększyć)

Po wybraniu odpowiedniego katalogu i wejściu do niego przy pomocy przycisku Enter na pilocie, otrzymamy listę plików muzycznych.


(kliknij, aby powiększyć)

Odgrywanie kawałków jest skromnie reprezentowane na ekranie. Jedynie licznik czasu który upłynął bądź pozostał do końca utworu informuje nas, że w ogóle odtwarzacz pracuje.


(kliknij, aby powiększyć)

Utwory można odtwarzać w sposób ciągły, losowy, w obrębie katalogu bądź całej płyty. Pliki można także w dowolnym kierunku "przewijać" w przyspieszonym tempie do x8.

Jakość odtwarzania MP3 nie budzi żadnych zastrzeżeń. Nie uświadczymy żadnych trzasków pomiędzy utworami, a przeskakiwanie na kolejne utwory jest niemal natychmiastowe.

Nie było problemów z plikami MP3 zarówno z niskim bitrate jak i 320kbps, niezależnie czy kompresja była VBR czy nie. Również pliki WMA odtwarzane były bezproblemowo Brakuje mi jednak obsługi plików OGG, w końcu popularniejszych niż WMA.

- Przeglądarka zdjęć
Przydatną funkcją odtwarzacza jest możliwość wyświetlania zdjęć w formacie JPG. Po włożeniu płyty wyświetlona zostanie struktura katalogów.


(kliknij, aby powiększyć)

Po wejściu do stosownego katalogu i "kliknięciu" na zdjęcie, zostanie ono wyświetlone pełnoekranowo.


(kliknij, aby powiększyć)

Prócz pojedynczego wyświetlania zdjęć, można również wywołać serię dziewięciu miniatur, a pojedyncze zdjęcia można dowolnie obracać.


(kliknij, aby powiększyć)

Niestety poruszanie się po zdjęciach odbywa się bardzo topornie. Doczytywanie kolejnych zdjęć jest powolne, a żeby przeskoczyć o kilka zdjęć w przód lub tył, należy czekać aż kolejne fotosy się doczytają.

Cena: 259zł

PLUSY:
    + cena
    + mnogość obsługiwanych formatów multimedialnych
    + poprawne wyświetlanie polskich napisów
MINUSY:
    - tandetnie wyglądający pilot
    - niezbyt czytelny wyświetlacz
    - spartańskie wyposażenie
    - powolne wczytywanie zdjęć
    - problemy z odtwarzaniem filmów








Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test dwóch odtwarzaczy DVD marki Bellwood
 
 » WIWA Las Vegas
 » Cyfry i liczby
 » Ustawienia, opcje, suwaczki
 » Seans
 » Srebrno-czarni do boju
 » Techniczny stuff
 » Centrum kontroli
 » Usiądź wygodnie w fotelu i...
 » Podsumowując...
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »