Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Dotykowy maluch - test aparatu fotograficznego BenQ T700
    

 

Dotykowy maluch - test aparatu fotograficznego BenQ T700


 Autor: NimnuL | Data: 20/04/07

Dotykowy maluch - test aparatu fotograficznego BenQ T700Rozwój kieszonkowych aparatów fotograficznych zdaje się być niepohamowany. Każdy producent stara się rozbudowywać swoją ofertę w segmencie łatwych w obsłudze "małpek". BenQ nie chcąc pozostać w tyle wzbogacił swoją ofertę o bardzo ciekawy model aparaciku. T700, bo o nim mowa, to wytrzymała i bardzo kompaktowa konstrukcja wyposażona w dotykowy ekran o przekątnej aż 3'' oraz matrycę 7MPix. Dodatkowo aparat został naszpikowany nowoczesnymi rozwiązaniami zgodnymi z aktualnymi standardami. Zapraszam dalej.

Kilka słów o specyfikacji technicznej

Na pierwszy rzut oka BenQ T700 swoimi parametrami nie wyróżnia się w sposób szczególny z tłumu konkurencyjnych modeli aparatów kompaktowych. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.


(kliknij, aby powiększyć)

Aparacik został wyposażony w obiektyw firmy Pentax ze znakomitymi powłokami przeciwodblaskowymi SMC. Powinno to zapewnić wysoką jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Jasność obiektywu także zasługuje na uwagę. Co prawda nie można tu mówić o bardzo dużej jasności, jednakże w tej klasie aparatów obiektywy u konkurencji są ciemniejsze. Niestety ogniskowa zawierająca się w przedziale około 38-112mm jest już bardzo typowa. Szkoda, że producent nie zadbał o szerszy kąt widzenia i zakres choćby 32-100mm. Byłby on znacznie bardziej użyteczny szczególnie podczas fotografowania we wnętrzach. Szkoda także, że producent nie pokusił się o wprowadzenie do aparatu coraz popularniejszej, sprzętowej stabilizacji obrazu. Co prawda czytając o T700 znajdziemy informację o tym, że stabilizacja jest tu zastosowana, jednak chodzi tu o programowy "AntiShake" polegający jedynie na podbiciu czułości matrycy do wartości maksymalnej ISO 1200. Skoro już jesteśmy przy czułości matrycy, warto zwrócić uwagę na nietypowe wartości ISO, dlaczego producent odbiegł od standardu, nie wiadomo.

Z pewnością niewątpliwym atutem jest dotykowy ekran o przekątnej aż 3", co uprzyjemni nie tylko fotografowanie, ale także przeglądanie już wykonanych zdjęć. Matryca o rozdzielczości 7Mpix w dobie konkurencyjnych 10Mpix zdaje się być przestarzała. Nic bardziej mylnego. Sam nie jestem zwolennikiem "wyścigu pikseli", a jak zawsze pokazuje praktyka, im większa rozdzielczość w tej klasie produktu, tym gorsza jakość obrazu. Tutaj zresztą te 7Mpix zostało upchnięte na matrycę o stosunkowo małej powierzchni, zatem mam obawy co do jakości zdjęć. Jednak nie wyprzedzajmy faktów. Według mnie BenQ T700 już na wstępie zrobił dobre wrażenie. Czy zostanie ono utrzymane do końca? Przekonajmy się.

poprzednia strona (Kilka słów o specyfikacji technicznej)    -   następna strona (Design)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Dotykowy maluch - test aparatu fotograficznego BenQ T700
 
 » Kilka słów o specyfikacji technicznej
 » Design
 » Menu
 » Informacje użytkowe
 » Przykładowe zdjęcia
 » Kilka słów na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »