Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Dotykowy maluch - test aparatu fotograficznego BenQ T700
    

 

Dotykowy maluch - test aparatu fotograficznego BenQ T700


 Autor: NimnuL | Data: 20/04/07

Informacje użytkowe

Duży, dotykowy ekran zapewnia świetny komfort nie tylko podczas kadrowania i przeglądania zdjęć, ale także podczas przemieszczania się po opcjach. Poruszanie się po menu okazało się być znacznie szybsze, niż w tradycyjny sposób za pośrednictwem przycisków w innych aparatach.

Sam wyświetlacz jest dobrej jakości, choć producent mógł zastosować większą rozdzielczość dla tego rozmiaru ekranu. Powierzchnia wyświetlacza jest nieco schowana w głębi obudowy, co będzie chronić ekran przed porysowaniem. Warstwa dotykowa jest błyszcząca, przez co przy mocnym oświetleniu wkradają się odbicia. Niemniej jednak jasność ekranu jest wysoka, zatem można będzie z powodzeniem fotografować nawet na słonecznej plaży.

Mechanizm zoomu pracuje kulturalnie bez nadmiernego hałasu, natomiast AF jest całkowicie bezgłośny. Obiektyw jest też bardzo szybki. Pełna zmiana ogniskowej trwa niecałą 1 sekundę i może odbywać się maksymalnie w 6 krokach. Szybkość automatycznego nastawiania ostrości stoi na typowym poziomie i trwa od około 0,5s do 1,5s, przy czym najczęściej jest to okolica dolnej wartości. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż producent nie wyposażył aparatu w lampkę wspomagania AF, przez co automatyczne nastawienie ostrości nie będzie możliwe, gdy scena będzie bardzo słabo oświetlona.

BenQ T700 jest jednak nieco wolny podczas uruchamiania i wyłączania. Miną blisko 2,5 sekundy zanim aparat będzie gotowy do pracy, natomiast jego wyłączenie trwa około 1,5s. Nie zaobserwowałem znaczących opóźnień podczas wczytywania i przeglądania zdjęć.

Niewielki (pod względem gabarytów i pojemności) akumulator zapewnia przeciętny czas pracy. Myślę, że można przyjąć średnią około 180 zdjęć, przy czym wartość ta bardzo wyraźnie się zmienia w zależności od tego jak intensywnie będziemy korzystać z wyświetlacza.

Ogólna ergonomia stoi na bardzo wysokim poziomie jak na aparat tej klasy. Obudowa w dłoni leży jednak niepewnie i nie ma się czemu dziwić biorąc pod uwagę jej kształt oraz rozmiary. Warto więc zawsze korzystać z paska na nadgarstek, aby uchronić aparat przed upadkiem na ziemie.

Właściwie jedynym zarzutem jaki mogę postawić T700 jest nadmierne nagrzewanie się obudowy szczególnie z prawej strony przodu.

Aparat jednokrotnie się zawiesił, po czym sam się zrestartował. Na dwóch zdjęciach wyszczególnionych w następnym rozdziale zauważyłem także problemy z matrycą.

W związku z tym, że egzemplarz jaki do mnie przyjechał jest próbką przed sprzedażną (napis "sample" na obudowie i opakowaniu) przymykam na to oko. Mam nadzieję, że słusznie.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Dotykowy maluch - test aparatu fotograficznego BenQ T700
 
 » Kilka słów o specyfikacji technicznej
 » Design
 » Menu
 » Informacje użytkowe
 » Przykładowe zdjęcia
 » Kilka słów na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »