Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test aparatu Benq DC C50
    

 

Test aparatu Benq DC C50


 Autor: NimnuL | Data: 19/10/04

Liczby, cyferki

Trochę liczb na koniec. Prędkość aparatu ma znaczenie głównie gdy fotografujemy dynamiczne sceny, szczególnie opóźnienie migawki i AF, oto jak prezentuje się w tej dziedzinie omawiany aparat. Wyniki opracowane na podstawie średniej z kilku pomiarów lub zakresu średnich.

Żywotność baterii - pomiar obejmował robienie naprzemiennie (z zoomem i bez) 2 zdjęć bez lampy błyskowej i jednego z fleshem aż do wyczerpania baterii. Około 200 zdjęć to wynik jaki otrzymałem po próbach z aparatem Benq DC C50 na dostarczonym w zestawie akumulatorze 1035mAh. Akumulator wcześniej poddałem dwóm cyklom pełnego ładowania i rozładowania, a ilość zdjęć to średnia z dwóch sesji. Pełne naładowanie następuje po 3h. Podczas długiej pracy aparat nagrzewa się dość znacznie, akumulator natomiast potrafi zrobić się wręcz gorący. Na pewno wpływało to na szybsze rozładowanie akumulatora.

Wspominałem o możliwości robienia zdjęć seryjnych modelem C50. Otóż prędkość wykonania serii zdjęć czy to w trybie normalnym czy ze zmianą ekspozycji zależy jest od czasu naświetlania. Generalnie jeśli czas ekspozycji wyniesie poniżej 1/100s, seria trzech zdjęć wykonana zostanie w czasie poniżej 1s. Jeśli za to czas naświetlania wyniesie np. 0,5s, seria zdjęć trwać będzie naturalnie dłużej. Ogólnie rzecz ujmując, zdjęcia wykonywane są niemalże od razu po sobie. Nie ma możliwości wykonania serii z włączonym flashem.

Dostarczona w komplecie pamięć o pojemności 32MB (w rzeczywistości 30MB) nie wystarczy na długie sesje fotograficzne. Pamięci zabraknie bardzo szybko, nawet jeśli użyjemy niższych rozdzielczości. W maksymalnej rozdzielczości i jakości na dostarczoną kartę zmieściło się 12 zdjęć, po zwiększeniu kompresji weszło 22 a maksymalna kompresja pozwoliła upchnąć aż 40 fotografii.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test aparatu Benq DC C50
 
 » Cyferblat
 » Bliskie spotkanie
 » Menu i możliwości
 » Ofiary fotografa
 » Liczby, cyferki
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »