Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Ciekłokrystaliczna płaszczka: test LCD Benq FP72V
    

 

Ciekłokrystaliczna płaszczka: test LCD Benq FP72V


 Autor: NimnuL | Data: 16/09/05

Ciekłokrystaliczna płaszczka: test LCD Benq FP72VJuż w momencie wprowadzenia pierwszych modeli monitorów LCD na rynek światowy było wiadomo, że panowanie leciwych modeli kineskopowych zaczyna się kończyć. Jednak bardzo wysokie ceny i duże niedoskonałości techniczne pierwszych paneli LCD powodowały, że "szklani bracia" jeszcze przez długi czas czuli się całkiem nieźle na półkach sklepowych. Aktualnie ceny domowych monitorów LCD i CRT są dość zbliżone i niskie, przy czym jakość nowych wyświetlaczy bardzo wysoka.

Co chwilę obserwujemy spadek cen oraz pojawianie się nowych modeli "płaszczek". Co tu dużo mówić, technologia płaskich paneli dynamicznie się rozwija, CRT stoi już natomiast praktycznie w miejscu. W niniejszym artykule opisze nowy model wyświetlacza opatrzonego znakami FP72V firmy Benq. Zapraszam.

Liczby proste jak drut ...

Oto szereg liczb sucho opisujących omawiany monitor. Jednak nawet obiecujące liczby nie czynią monitora dobrym, jednak rozpatrując te dane w teorii, można wywnioskować, że zapowiada się ciekawy produkt. Pixel niewielkich rozmiarów, bardzo duży kąt widzenia w każdym kierunku, wysoki kontrast i przyzwoita jasność matrycy powinny zapewnić przejrzysty obraz wysokiej jakości. Obawiam się jednak czasu odpowiedzi matrycy wynoszącej aż 25ms. W dzisiejszych czasach to absolutne minimum, a monitory o czasach o połowę krótszych nikogo dzisiaj już nie dziwią. To oczywiście tylko liczby, jak się ten monitor sprawdzi w praktyce, to postaram się pokazać za chwilę.

poprzednia strona (Liczby proste jak drut ...)    -   następna strona (... a ekran płaski jak stół)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Ciekłokrystaliczna płaszczka: test LCD Benq FP72V
 
 » Liczby proste jak drut ...
 » ... a ekran płaski jak stół
 » Wrażenia użytkowe
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »