Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Notebooki dla studentów - marki Toshiba i Lenovo
    

 

Notebooki dla studentów - marki Toshiba i Lenovo


 Autor: NimnuL | Data: 18/07/07

Notebooki dla studentów - marki Toshiba i LenovoKomputery przenośne cieszą się niesłabnącą popularnością. Dotyczy to w szczególności tanich modeli. Takie notebooki coraz częściej są celem studentów i niewymagających użytkowników, a nawet stanowią okolicznościowy prezent. Nic w tym dziwnego, przecież podstawowe konfiguracje komputerów przenośnych znakomicie sprawdzają się w pracy biurowej i nauce. W niniejszym teście omówię zatem dwa modele nisko budżetowych komputerów. Pierwszy z nich to kosztująca około 3300zł Toshiba Satellite A100-467, natomiast drugim jest Lenovo 3000 C200, za który zapłacimy zaledwie 2100zł. Który z nich okaże się korzystniejszym zakupem? Przekonajmy się.

Wygląd Toshiba Satellite A100

Omawiana tutaj Toshiba swoim wyglądem bardzo przypomina testowany już na łamach naszego serwisu model M100.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Zamknięty komputer charakteryzuje się stonowanym wzornictwem. Górna pokrywa utrzymana jest w grafitowo-szarych kolorach co w połączeniu profilowanymi w łuk krawędziami nadaje jej wizualnej lekkości.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Po otwarciu naszym oczom ukaże się panoramiczny ekran o przekątnej 15,4", jak widać pokryty błyszczącą powłoką. Niżej zainstalowano wbudowane głośniczki, klawiaturę, touchpad oraz zespół diod sygnalizacyjnych. Układ klawiszy jest tutaj bardzo typowy, co powinno ucieszyć tradycjonalistów. Ctrl znajduje się tam gdzie powinien, co w połączeniu z dużym przyciskiem Enter oraz Backspace z pewnością ułatwi przesiadkę z klasycznej klawiatury desktopa. Z lewej strony umieszczono dodatkowe przyciski funkcyjne, za pośrednictwem których w wygodny sposób będziemy mogli sterować odtwarzaczem multimedialnym. Powierzchnia touchpada została zagłębiona w obudowie, co pozytywnie odbije się na wygodzie sterowania. Na przedniej krawędzi zainstalowano gniazdo mikrofonowe oraz słuchawkowe wraz z potencjometrem głośności, a także czytnik kart pamięci. Według mnie przednia krawędź nie jest najlepszym miejscem dla gniazda słuchawkowego. Podczas gdy komputer będzie spoczywał na kolanach wtyczka lub przewód może przeszkadzać.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Z prawej strony producent zamontował napęd optyczny, gniazdo RJ11, dwa porty USB, jak również włącznik modułu WiFi oraz slot KensingtonLock. Na przeciwległym boku umieszczono gniazdo FireWire, wyjście S-video oraz VGA, a także gniazdo PCMCIA/ExpressCard. Z tej strony znajduje się również wylot wentylacyjny.


(kliknij, aby powiększyć)

Tył został uzupełniony przez dwa kolejne gniazda USB, RJ45 oraz wejście zasilania sieciowego. Metalowe zawiasy monitora zostały zamknięte w plastikowych osłonach dzięki czemu dobrze komponują się z resztą obudowy.


(kliknij, aby powiększyć)

Toshiba stoi na czterech gumowych nóżkach. Pod spodem znajduje się akumulator, wlot wentylacyjny oraz dwie klapki zabezpieczające dostęp do HDD oraz pamięci RAM.

poprzednia strona (Wygląd Toshiba Satellite A100)    -   następna strona (Wygląd Lenovo 3000 C200)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Notebooki dla studentów - marki Toshiba i Lenovo
 
 » Wygląd Toshiba Satellite A100
 » Wygląd Lenovo 3000 C200
 » Dane liczbowe
 » Oprogramowanie
 » Testy użytkowe
 » Testy syntetyczne
 » Gry
 » Opinia użytkownika
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »