Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Notebooki dla studentów - marki Toshiba i Lenovo
    

 

Notebooki dla studentów - marki Toshiba i Lenovo


 Autor: NimnuL | Data: 18/07/07

Dane liczbowe

* dostępne są łącznie 2 gniazda z możliwością rozbudowy pamięci do 4GB.

Lenovo 3000 C200 występuje w bardzo różnych konfiguracjach. W tym wypadku mamy do czynienia z typem 8922-5JG. Jest to jedna z najuboższych wersji, w skutek czego najtańsza. Model 3000 C200 występuje natomiast w znacznie lepiej wyposażonych wersjach, między innymi z procesorem Core2Duo oraz 1GB pamięci RAM.

Konfiguracja Toshiby jest niemal identyczna jak jednego z komputerów HP Pavilion już u nas omawianego. Rozbieżność sprowadza się właściwie tylko do zainstalowanego układu graficznego oraz dysku.

Różnice pomiędzy przedstawionymi tutaj komputerami Toshiba oraz Lenovo są oczywiste. Przede wszystkim zostały zastosowane dwie różne klasy procesorów oraz monitorów, a także odmienna ilość pamięci operacyjnej i masowej. Również nie trudno doszukać się podobieństw. Ten sam chipset graficzny, zestaw gniazd komunikacyjnych, system operacyjny, waga komputera oraz inne drobiazgi widoczne w tabeli powyżej.

Na wstępie nasuwa się zatem bardzo proste pytanie. Czy komputer wyposażony w procesor Celeron i niewielką ilość pamięci jest w stanie nawiązać jakąkolwiek uczciwą walkę z wyraźnie mocniejszą maszyną? Otóż odpowiedź nie jest tak oczywista jak można by się tego spodziewać.

Aktualnie żyjemy w czasach dwurdzeniowego szaleństwa, w których prym wiedzie Core 2 Duo oraz Turion X2. Natomiast na zwykłe, jednordzeniowe procesory spogląda się niejako z pogardą. Według mnie niesłusznie. Otóż w tej klasie komputerów z jakimi mamy do czynienia w niniejszej recenzji, dwurdzeniowy CPU może się okazać zwyczajną stratą pieniędzy. Tak naprawdę w praktyce taki procesor odgrywa jedynie rolę psychologiczną, bo jego moc i tak nie zostaje wykorzystana. Nie zapominajmy, że omawiane w niniejszym artykule komputery to maszyny przeznaczone do prac biurowych i nauki. W tych zadaniach mocny procesor będzie się zwyczajnie marnował, a wyśmiewany Celeron może się okazać bardzo optymalnym wyborem.

Producenci na oba komputery dają roczną gwarancję.

Na koniec informacji technicznych, zrzuty z CPU-Z.


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Notebooki dla studentów - marki Toshiba i Lenovo
 
 » Wygląd Toshiba Satellite A100
 » Wygląd Lenovo 3000 C200
 » Dane liczbowe
 » Oprogramowanie
 » Testy użytkowe
 » Testy syntetyczne
 » Gry
 » Opinia użytkownika
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »