Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | TEST: Booster PMP - przenośny multimedialny odtwarzacz
    

 

TEST: Booster PMP - przenośny multimedialny odtwarzacz


 Autor: DYD | Data: 18/12/07

Pierwsze uruchomienie i menu

Przed uruchomieniem urządzenia należy je wpierw naładować, pełny pierwszy proces ładowania trwa około 5 godzin, każde następne już w okolicach 4 godzin. Włączenie playera odbywa się poprzez przytrzymanie 3 sekund przycisku Power, zaś po kolejnych 12 sekundach urządzenie będzie w gotowości, na start więc potrzebuje łącznie 15 sekund. Dość sporo, ale uruchomienie i rozkręcenie się dysku musi potrwać. Wyłączenie także wymaga 3-sekundowego przytrzymania przycisku Power lub pozostawienie urządzenia (standardowo po 1 minucie sam się wyłączy).


(kliknij, aby powiększyć)

Po uruchomieniu wita nas logo producenta i polskie menu. Interfejs z zielono-żółtymi tłami, posiada zestaw ikon oraz nawigację w kształcie koła. Obracalne menu jest intuicyjne, a dostęp do najdalszych zakładek szybki - przeciwległą ikonę można wybrać klikając góra-dół, nie tylko lewo-prawo. Menu główne składa się z siedmiu elementów: Wideo, Muzyka, Nagrywanie Audio, Magnetowid, Ustawienia, Zdjęcia, Tekst, Zarządzaj. Poruszamy się po menu joystickiem, a wybraną kategorię zatwierdzamy wciśnięciem joysticka lub przyciskiem Play. Jeśli chcemy wrócić do poprzedniego/głównego menu , czynimy to poprzez przycisk Stop.

Podczas poruszania się w Menu dysk twardy cały czas pracuje, czuć delikatne wibracje i szum dysku. Trzymanie urządzenia w dłoni, z uwagi na wibracje nie należy do przyjemnych, więc warto postawić urządzenie na powierzchni izolującej drgania. Sytuacja pogarsza się jak uruchomimy film, wówczas dodatkowo słychać i czuć doczytywanie danych z dysku. Przydała by się z tego względu w Boosterze jakaś nóżka do postawienia i podparcia playera pod kątem, np. proste rozwiązanie użyte w mPacku firmy PQI (widoczne na zdjęciach poniżej) sprawdziło by się pozytywnie.

  
(kliknij, aby powiększyć)

Teraz przedstawiam jak prezentuje się struktura Menu/Opcje:

Opcje-Muzyka: Głośność (od 0 do 100 z krokiem co "5"); Balans

Opcje-Wideo: Jasność; Kontrast, Nasycenie, Rodzaj wyświetlania (Booster, Pal, NTSC)

Opcje-Zasilanie: Wyłącz ekran (0 do 10 sekund), Następny slajd (od 0 do 10 sekund); Wyłącz odtwarzacz (od 0 do 5 minut)

Opcje-Czas: Ustawianie zegara/daty i ustawianie włączenia nagrywania przez Magnetowid

Opcje-Język: Wybór języka: PL/ENG

Opcje-Inne: Szereguj pliki (wg daty lub nazwy), info o wersji firmware, Aktualizacja firmware, Dysk twardy (info o pojemności wolnej i zajętej), wybór partycji do korzystania.

W Menu/Zarządzaj możemy przenosić, kopiować i kasować pliki lub katalogu. Służy - jak sama nazwa wskazuje - do zarządzania plikami w Boosterze.

Uruchomiony Booster podpięty przez USB z komputerem widoczny jest jako przenośny dysk. Pliki video, audio, txt czy zdjęcia wrzucamy do odpowiednich katalogów, aby mieć szybki dostęp do wybranych plików. Nie ma tutaj żadnego programu z bazą danych, po prostu przerzucamy pliki jak z dysku na dysk, tworząc dodatkowo w celu utrzymania porządku katalogi np. dla płyt muzycznych czy seriali.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Booster PMP - przenośny multimedialny odtwarzacz
 
 » Specyfikacja
 » Booster pozuje
 » Pierwsze uruchomienie i menu
 » Wideo i nagrywanie
 » Muzyka i nagrywanie audio
 » Zdjęcia, ebook i inne funkcje
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »