Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | TEST: Booster PMP - przenośny multimedialny odtwarzacz
    

 

TEST: Booster PMP - przenośny multimedialny odtwarzacz


 Autor: DYD | Data: 18/12/07

Muzyka i nagrywanie audio

Opcje muzyczne są w Boosterze dość ograniczone. Wielkość urządzenia raczej nie predysponuje go do częstego słuchania muzyki, lecz bardziej okazjonalnego. Po wejściu do działu Muzyka mamy dostępne nasze utwory i katalogi z plikami MP3, WMA lub OGG. Opcje dostępne pod przyciskiem "M" są następujące: info o pliku, otwórz od, dodaj do listy, odtwórz listę, lista odtwarzania, wyczyść listę, wyszukaj plik. Z kolei po wybraniu utworu dodatkowe opcje to tryb normalny, losowy, pętla, equalizer (5 predefiniowanych ustawień o nawach EQ1,2,3,4,5 - w dodatku zmieniają one bardziej balans dźwięku niż jego charakterystykę tonalną). Jest też przewijanie w przód/tył i to wszystko jeśli chodzi o funkcje muzyczne.


(kliknij, aby powiększyć)

W przypadku PMP korzystających z mechanicznych twardych dysków, często niestety do naszych uszu dociera wiele nieprzyjemnych dźwięków (piski, szumy, skrzypienie). W przypadku Boostera też słychać trochę tych nieprzyjemnych świstów, jednak w małym stopniu. Oczywiście puryści muzyczni i audio maniacy będą mocno zdegustowani. Ogólnie dźwięk wydobywający się z tego playera jest poprawny i mimo praktycznie żadnej możliwości manewrowania equalizerem i tonami, zarówno basy, środek jak i wysokie dźwięki słychać dobrze, nawet można mówić o lekkiej głębi. Producent zapewne ustawił w miarę optymalne wartości od razu na starcie. Z Audio, mimo iż oszczędnie, nie jest tak źle, choć oczywiście nie obraziłbym się gdyby znalazły się tutaj większe możliwości zmiany parametrów audio, w tym także dodatki typu SRS/WOW znane z serii iRiver, które przyjemnie poprawiają odsłuch.

Nagrywanie audio może odbywać się poprzez wbudowany mikrofon lub złącze Line-in. Niestety jakość nagrania przez wbudowany mikrofon jest bardzo mizerna. W dodatku nie ma żadnych opcji zmiany parametrów nagrywania. Nagranie zapisywane jest tylko do formatu MP3 o stałych parametrach: 64kbps, stereo. Jakość nagrania jest bardzo słaba, w dodatku przemycają się zakłócenia z dysku twardego i na domiar złego dźwięk jest bardzo cichy i niewyraźny. Urządzenie raczej nie sprawdzi się jako dyktafon.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Booster PMP - przenośny multimedialny odtwarzacz
 
 » Specyfikacja
 » Booster pozuje
 » Pierwsze uruchomienie i menu
 » Wideo i nagrywanie
 » Muzyka i nagrywanie audio
 » Zdjęcia, ebook i inne funkcje
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »