Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Dziecko marketingu - aparat Casio Exilim Z1000
    

 

Dziecko marketingu - aparat Casio Exilim Z1000


 Autor: NimnuL | Data: 09/05/07

Menu

Spójrzmy w stronę oprogramowania, które zaszyto we wnętrzu Z1000.


(kliknij, aby powiększyć)

Interfejs podczas kadrowania podaje nam podstawowe i jednocześnie wystarczające informacje na temat parametrów ekspozycji, rozdzielczości zdjęć, trybu tematycznego, lampy błyskowej itd. Do wyboru są też dwa tryby ramek AF - centralna oraz 9. polowa. Dodatkowo aparat ostrzeże nas, jeśli scena nie będzie poprawie naświetlona.


(kliknij, aby powiększyć)

Zastosowanie panoramicznego ekranu pozostawiło nieco miejsca z boku kadru. Można tam zatem wyświetlić panel, dający bardzo szybki dostęp do podstawowych funkcji aparatu. Według mnie to wręcz doskonałe rozwiązanie niesamowicie poprawiające ergonomię pracy. Nie trzeba uruchamiać menu i mozolnie szukać w zakładkach pożądanych opcji. Wszystko jest pod ręką. Aby była jasność, licząc od góry mamy do dyspozycji: rozdzielczość zdjęć, tryb lampy błyskowej i AF, samowyzwalacza, programowej stabilizacji, czułości matrycy, balansu bieli, kompensacji ekspozycji oraz czasu.


(kliknij, aby powiększyć)

Menu aparatu niestety nie zostało przetłumaczone na język polski. Ustawienia podzielono na trzy zakładki, w których zmieniamy szczegółowe opcje dotyczące pracy aparatu oraz rejestracji zdjęć.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Istnieje możliwość wyświetlenia kalendarza, który pokaże grupy zdjęć wykonanych konkretnego dnia. Zdjęcia można oglądać w miniaturach (po 9 sztuk na raz), pojedynczo oraz powiększać do 8x. Dodatkowo wyświetlimy pełne informacje na temat wykonanego już zdjęcia, łącznie z niewielkim histogramem. To znacznie ułatwia ocenę poprawności naświetlenia sceny. Co więcej, aparat umożliwia przeprowadzenie podstawowej edycji obrazów. Można więc przycinać zdjęcia, poprawiać ich geometrię (Keystone) oraz kolory, a także zmienić rozmiar już wykonanej fotografii. Taka podstawowa edycja zdjęć to ukłon w stronę początkujących użytkowników. W gruncie rzeczy, dzięki tym opcjom można pominąć edycję na komputerze.


(kliknij, aby powiększyć)

Mnogość trybów tematycznych oszałamia. Do dyspozycji jest ich aż 36. Zostały także bardzo jasno opisane, co dodatkowo ułatwia korzystanie z nich.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Do wyboru są także efekty graficzne takie jak np. dodawanie efektu gwiazdki do punktowych źródeł światła, czy też zmiana zdjęcia na coś mającego przypominać pastele lub ilustrację. Właściwie to tylko efekt gwiazdki może się przydać w praktyce. Funkcja ta działa całkiem sprawnie i dodaje uroku np. choince lub oświetlonej ulicy.


(kliknij, aby powiększyć)

Dodatkowo do dyspozycji jest kilka filtrów kolorystycznych takich jak czerń i biel, sepia, filtr zielony, niebieski, czerwony itd.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Dziecko marketingu - aparat Casio Exilim Z1000
 
 » Wygląd
 » Specyfikacja - mącenie w głowie?
 » Menu
 » Przykładowe zdjęcia
 » Napisy końcowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »