Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | CeBIT 2004: rzut okiem na targi
    

 

CeBIT 2004: rzut okiem na targi


 Autor: DYD | Data: 22/03/04

Część druga

Mimo wczesnej pory targi już były czynne, co parę minut wtaczała się grupa osób pracujących przy obsłudze targów, my weszliśmy na targi po 8, gdyż od tej godziny otwarta była rejestracja dla prasy. Po wejściu do hali numer 1 widać było jeszcze ostatnie przygotowywania wystawców do prezentacji swoich stoisk. Z uwagi na jeszcze bardzo wczesną porę zwiedzających jeszcze prawie nie było. Przyjemnie było więc popatrzeć na puste korytarze, rozkoszować się ciszą tam, gdzie za chwilę nastąpi duże zagęszczenie zwiedzających. Na początek spójrzmy na plan targów, a więc rozłożenie hal oraz ich legendę.


Mapka targów, kolorami oznaczone kategorie wystawców

My polowaliśmy głównie na wystawców z hal oznaczonych kolorem żółtym. Tam właśnie swoje produkty przedstawiały firmy zajmujące się produkcją procesorów i układów dla płyt głównych (Intel, AMD, SiS, VIA), wszyscy liczący się producenci płyt głównych (ASUS, Albatron, Abit, MSI, Leadtek, Gigabyte, ASRock, ACorp, Aopen, Shuttle ECS i inni), producenci różnych odmian komputerów przenośnych (notebooki, tabletPC, PDA, telefony komórkowe), producenci kart graficznych i układów (ATI, NVidia, XGI), różnej maści barebone i mini komputerów, odtwarzaczy audio MP3, zestawów chłodzących, pamięci RAM i flash, aparatów cyfrowych, obudów i innych urządzeń o których piszemy na serwisie. Firmy głównie mające w swojej ofercie płyty główne (np. Asus czy Albatron) stawiały przede wszystkim na prezentacje zestawów opartych o nadchodzące układy o nazwach kodowych Alderwood i Grantsdale. Jednak były to wersje inżynieryjne, jeszcze nie do końca w pełni gotowe na wejście na masowy rynek. Producenci kart graficznych prezentujących swoje wyroby na PCI Express x16 na razie więc muszą poczekać na w pełni finalny chipset ze wsparciem dla PCI Express. Dodatkowo z uwagi na to, że AMD nie mówi jeszcze o tej technologii, a koszty inwestycji w nowe złącze są wielkie to jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać na wejście nowej technologii pod strzechy.


Jedna z hal, jakich jest na Ceibicie ponad 20


Jedna z hal, jakich jest na Cebicie dokładnie 27 (różnej wielkości)

W tym roku w hali numer 1 i 2, od których zaczęliśmy podróż pod Cebicie, widać było duży trend w kierunku licznych wyświetlaczy LCD z połączeniem TV od małych monitorów zaczynając, po wielkie ekrany kończąc. Tutaj głównie swoje ekspozycje miały firmy Sony, Sanyo, Hitachi, JVC, Samsung, NEC, Tatung i inne. Tatung znany u nas w Polsce główne z 42 calowych wyświetlaczy, zaczyna także inwestować w urządzenia typu tabletPC.


Samsung


Sanyo


Tatung


Sanyo


Gericom


Sony


JVC


Tatunga TabletyPC


Tatunga TabletyPC

W drugiej hali swoje duże stoiska miały m.in. firmy Intel oraz Asus. Ten pierwszy przedstawiał wizję cyfrowego życia wykraczającą daleko poza cztery ściany domu. "Intel inside your digital life" to idea, w którą wpisują się nie tylko udoskonalone urządzenia domowe (takie jak entertainment PC), ale także mobilne biuro zainstalowane w "cyfrowym" samochodzie BMW. Powstały we współpracy z BMW, Hewelett-Packard i Oracle samochód jest mobilnym biurem. Prototyp BMW serii 7 jest wyposażony w tablet PC z technologią mobilną Intel Centrino, drukarkę i faks. Łączność zapewnia technologia GPRS i UMTS oraz punkt dostępowy WLAN. W drugim kwartale 2004 roku na rynek trafią nowe chipsety (nazwy kodowe: Alderwood i Grantsdale) zapewniające lepsze wykorzystanie możliwości procesora Intel Pentium 4. Obydwa chipsety będą obsługiwały szybkie pamięci DDR2. Komputer wyposażony w chipset Grantsdale będzie mógł również pełnić funkcję bezprzewodowego punktu dostępowego. Dodatkowe udoskonalenia to m.in. technologia PCI Express oraz High Definition Audio.


Stoisko Intela


Biuro w BWW tudzież u Intela

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: CeBIT 2004: rzut okiem na targi
 
 » Część pierwsza
 » Część druga
 » Część trzecia
 » Część czwarta
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »