Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Ciekawostki z Cebitu 2005: minifotorelacja
    

 

Ciekawostki z Cebitu 2005: minifotorelacja


 Autor: DYD | Data: 14/03/05

Ciekawostki z Cebitu 2005: minifotorelacjaNajwiększe targi komputerowe potrwają jeszcze do środy włącznie, natomiast delegacja TwojePC wczoraj szczęśliwie powróciła zza Odry, po dwóch pracowitych dniach zdobywania Cebitu w Hanowerze. Dziś, dzień po powrocie, na gorąco i w dużym skrócie prezentujemy nasze spostrzeżenia po targach oraz wycinek ciekawostek z materiałów jakie udało nam się zebrać - kiedy już ochłoniemy, odpoczniemy i wyzdrowiejemy (pogoda niestety nie dopisała...) zamieścimy pełniejszą relację opisującą najciekawsze produkty, które prezentowały firmy przez nas odwiedzone. A teraz na ciepło małe co nieco z Cebitu 2005. Zapraszam serdecznie.
Cebit od zewnątrz... masa ludzi kroczy do środka.
Pogoda głównie deszczowo-wietrzysta... nie zabrakło śniegu i gradu... (kliknij, aby powiększyć)

Generalnie w segmencie komputerowej cyfrowej rozrywki, która nas najbardziej interesowała - a więc komputery domowe, czyli typowe "bebechy" do naszych pecetów, wiele nowości nie było. Sporo ciekawostek pokazały firmy mające w ofercie systemy chłodzenia (zarówno pasywne, chłodzone powietrzem jak i wodą), obudowy ATX, barebone a także BTX, zasilacze... (rekordzistą był chyba Thermaltake o mocy 680 Wat ! - taki fajny, że jedną sztukę ukradli im ze stoiska i trzeba było nową ściągnąć z niemieckiego oddziału firmy). Zwłaszcza Zalman i Thermaltake zaprezentował wiele nowości w tym temacie, które niebawem będą dostępne na rynku.


Buda Taichi Thermaltake'a przystosowana pod standardy ATX i BTX (kliknij, aby powiększyć)


Pasywne radiatory Thermaltake (kliknij, aby powiększyć)


Na chłodzenie wodne stawia wiele firm, w tym przypadku ABIT w zespół z Waterchillem (kliknij, aby powiększyć)

Kwestie płyt głównych i kart graficznych zdominowało wszędzie panoszące się SLI - to rozwiązanie większość firm najbardziej promuje, bo wiadomo że szybsze i ciekawiej wygląda niż pojedyncza karta w płycie. Widać co dwie głowy to nie jedna, lecz cena także podwojona... Dwie karty siedzące w przeszklonej obudowie z uruchomionym 3DMarkiem05 na monitorze LCD to standard w firmach Asus, Abit, Gigabyte, MSI i innych.


SLI w wykonaniu Asusa, przynajmniej 3Dmark05 działa poprawnie (kliknij, aby powiększyć)

Działające platformy demo SLI wykorzystywały znany już chipset nVidia nForce4 SLI dla 64-bitowych procesorów AMD, lecz niektóre firmy zaprezentowały płytę SLI z układem nVidii dla procesorów Intel Pentium 4 z rodziny 5xx, 6xx, Extreme Edition oraz Pentium D (Smithfield). Poniżej przykład jednej płytki opartej na chipsecie nVidia SLI dla Intela.


SLI dla Intela, od MSI, specyfikacja na zdjęciu (kliknij, aby powiększyć)

Kilku dużych producentów płyt głównych (m.in. Asus, MSI, Abit, Gigabyte) pokazało swoje wyroby w wersji inżynieryjnej zbudowane w oparciu o nadchodzący układ i955 Intela. Wersje finalne zostaną zaprezentowane, gdy Intel oficjalnie wypuści na rynek swój nowy układ dla procesorów dwurdzeniowych. Poniżej jedna próbka tej płyty.


Abit i jego AW8 dla "dwurdzeniówek" (kliknij, aby powiększyć)

Dodatkowo Abit zamierza dodawać specjalny pilot Guru Remote (jako opcja z dopłatą ok. 20% ceny płyt) do obsługi telewizora, DVD, zarządzenia komputerem, monitoringiem systemu, overclockingiem!, etc... Szczegółowe info na fotce.


Guru Remote (kliknij, aby powiększyć)

Gainward będzie sprzedawał w zestawie dwie karty z układem Geforce 6800 Ultra wyposażone w powietrzne chłodzenie lub wodną instalację. Firma stawia na cisze i wodne chłodzenie, dominowały hasła "Bóg chłodzenia" promujące systemy wodne firmy innovatek - partnera Gainwarda, który dostarcza im właśnie system chłodzenia kart.

  
Gainward promuje cisze, woda przede wszystkim. Ten zestaw ma łącznie 1GB pamięci... uff... (kliknij, aby powiększyć)

Jeśli chodzi o świeże produkty z ATI na pokładzie, to Sapphire przedstawił kartę X800XL w wersji na AGP, Club3D pokazał All-in-Wonder na X800XT, zaś HIS kartę na AGP z najszybszym układem ATI X850XT z systemem chłodzenia ICEQ II.


Sapphire i jego X800XL w wersji na AGP (kliknij, aby powiększyć)


Club3D All-in-Wonder X800XT (kliknij, aby powiększyć)


HIS AGP ATI X850XT z systemem chłodzenia ICEQ II (kliknij, aby powiększyć)

O części nowinek z Cebitu już pisaliśmy w newsach, np. o super wydajnej karcie Asusa z dwoma układami GeForce 6800 Ultra na jednym wielkim "śledziu". Niestety monstrum nie zmieściło się w żadnej obudowie i jedynie organoleptycznie oglądaliśmy tego potwora...


Monstrum Asusa bez i z radiatorem... nadal w wersji inżynieryjnej (kliknij, aby powiększyć)

Na stoisku VIA Technologies pokazano ciekawy serwer oparty na płycie EPIA dwuprocesorowej. Pokazano także nową kartę S3 dla portu PCI-Express.


Dwa mini procesory siedzą w tej płytce! (kliknij, aby powiększyć)


S3 Gamma Chrome na PCI-E (kliknij, aby powiększyć)

Dalej już sama fotogaleria z komentarzem, w ciągu tygodnia zaprezentujemy pełniejsze wydanie. Aby te kilkaset zdjęć, które zebraliśmy podczas Cebitu, sprawnie posegregować i opisać potrzebujemy troszkę czasu ;-)


Autko z pełnym wyposażeniem dla redaktora serwisu komputerowego lub dla uzależnionego od nowinek technicznych... (kliknij, aby powiększyć)


Hostess praktycznie nie było, ale jak już coś się wyłoniło to trzeba przyznać, że całkiem odważnie. Bodypainting reklamował Gericom... (kliknij, aby powiększyć)

  
Nowe coolerki Zalmana, ładnie błyszczą... (kliknij, aby powiększyć)


Jedna z wielu propozycji bezgłośnych obudów Zalmana... (kliknij, aby powiększyć)


Nietypowa sytuacja, małą demonstracja przed wejściem do Cebitu, niestety nie wiem czego dotyczyła... Może ktoś odczyta odwrócone napisy po niemiecku (kliknij, aby powiększyć)


Małe, ładne show u Abita... to tańce ATI Ruby... nie wiele wspólnego z nią miały, ale tańczyły ładnie... (kliknij, aby powiększyć)


Ponoć najszybsza maszyna na Cebicie była na stoisku TwinMosa, napędzana pamięciami tej firmy DDR2 o częstotliwości 380MHZ ! P4 miało zegar jak na fotce... chłodzenie wodne na płycie Abita (kliknij, aby powiększyć)


Wyniki pamięci TwinMosa na powyższej super maszynie (kliknij, aby powiększyć)


Pani z Sapphire od tyłu (kliknij, aby powiększyć)


Ściana notebooków u NVidii - zeszłoroczna ściana ATI była zdecydowanie ciekawsza (kliknij, aby powiększyć)


Kto zgadnie co to jest po lewej stronie, otrzyma gadżet od redakcji z Cebitu ;-) (kliknij, aby powiększyć)


Piramida NECa zbudowana z projektorów (kliknij, aby powiększyć)


Ciekawe maszynki stały na stoisku GigaByte'a, to jedna z nich (kliknij, aby powiększyć)


Zdecydowanie najładniejsze "autko" na targach (kliknij, aby powiększyć)

cdn...Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Ciekawostki z Cebitu 2005: minifotorelacja
 
Wyświetl komentarze do artykułu »