Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Wydajne chłodzenie - test 5 zaawansowanych coolerów
    

 

Wydajne chłodzenie - test 5 zaawansowanych coolerów


 Autor: DYD | Data: 23/01/07
     

Pentagram Freezone HP-120 AlCu

Freezone HP-120 AlCu to zupełna nowość ze stajni Pentagrama, znanej z konstrukcji wydajnych i przystępnych cenowo systemów chłodzących, wielokrotnie u nas opisywanych. Model Freezone HP-120 AlCu to połączenie miedzi, termoprzewodzących rurek heatpipe, aluminiowych żeberek oraz 12 centymetrowego wiatraka. Materiały zatem znane, ale sama konstrukcja jest dość oryginalna. Wygięte, trochę w kształcie trójkąta rurki heatpipe (6 sztuk po 3 na stronę), z gładkiej, miedzianej podstawy docierają do kwadratowego dużego radiatora, położonego około 5 cm powyżej podstawy. Całość przykrywa duży wentylator, podświetlany jednostajnym, chłodnym fioletem (do naszej redakcji trafiła przedprodukcyjna wersja wiatraka podświetlana wieloma kolorami LED - dobrze że zrezygnowano z wielokolorowego podświetlania). Konstrukcja ma wysokość 12 cm i wagę 729g. Spód radiatora jest dobrze wypolerowany i posiada spore wymiary 55 x 50 mm.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Freezone HP-120 AlCu przeznaczony jest pod gniazda AMD 939/940/754/AM2 oraz Intel 478/LGA775. W zestawie znajdują się dwie metalowe płytki usztywniające, które montujemy po obydwu stronach płyty głównej. Konieczne zatem jest wyjęcie płyty z obudowy. Mimo, że testowany model był pozbawiony instrukcji (wersja przedprodukcyjna była pozbawiona instrukcji i finalnego opakowania), jego instalacja nie sprawiła większego problemu. Trochę kłopotliwe jest tylko dostanie się do czterech śrubek mocujących, ale z odpowiednim śrubokrętem można sobie poradzić. Nie było żadnego problemu związanego z kolizją radiatora i elementów płyty. Freezone HP-120 AlCu nie blokuje także dostępu do gniazd pamięci RAM. Oczywiście w sprzedaży, Freezone HP-120 AlCu posiada instrukcję montażu, także w języku polskim.

W zestawie nie ma regulatora obrotów, zaś wtyczka wiatraka jest 3-pinowa. Prędkość obrotowa wentylatora to około ~1500rpm, co przekłada się na wyczuwalny hałas. Obniżenie wartości rpm do poziomu ~830 obrotów na minutę odpowiednio zmniejszyło hałas, do prawie niesłyszalnego. W standardowym wyposażeniu znajdziemy strzykawkę z odrobinką srebrnej pasty termoprzewodzącej.

Cena 129 zł. Specyfikacja producenta: [ link ]Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Wydajne chłodzenie - test 5 zaawansowanych coolerów
 
 » SilverStone Nitrogon 06 Heatpipe
 » ASUS Silent Square
 » Cooler Master Hyper TX Intel
 » Pentagram Freezone HP-120 AlCu
 » Noctua NH-U12F
 » Platforma i specyfikacja testowa
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »