Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Myszka Cooltek Hurricane - pogromca Logitecha!
    

 

Myszka Cooltek Hurricane - pogromca Logitecha!


 Autor: Spieq | Data: 26/01/06

Myszka Cooltek Hurricane - pogromca Logitecha!Ten - jakże prowokacyjny - tytuł ma nie tylko przyciągnąć uwagę głodnych wrażeń graczy, ale i pchnąć testowaną myszkę na prawidłowy tor skojarzeń. Jeśli chodzi o zabawę w domysły, jest ona zbyt prosta, ale na wszelki wypadek już na początku rozwikłam zagadkę. Cooltek Hurricane Gaming Laser Mouse udostępniony przez firmę Angela przypomina sławnego Logitecha MX1000 i choćbyśmy bardzo się starali, nie unikniemy pewnych porównań tych dwóch myszek - w wielu przypadkach narzucają się one same i często na korzyść... Tu naprędce wyjaśniam - pojedynku bokserskiego jednak nie będzie, myszki te dzieli zbyt wiele, by stawiać je w tym samym szeregu. Którą linię frontu zajmie najnowszy Cooltek, dowiecie się właśnie z tego artykułu. Poprzednie myszki (jakie ostatnimi czasy miałem okazję testować) należały do grupy modeli o niepozornych gabarytach, kto jednak ceni sobie przede wszystkim wyprofilowane kształty i pokaźne rozmiary - ten test będzie specjalnie dla niego! Usiądźcie wygodnie, czeka nas ciekawa przygoda.

Wstępniak

Cooltek... Cooltek... W momencie otrzymania propozycji przetestowania modelu myszki tej firmy próbowałem rozpaczliwie sobie przypomnieć - czy ta firma wyprodukowała wcześniej jakieś myszki? Sądzę, że wielu z nas może ogarnąć podobna wątpliwość, wszak Cooltek słynie bardziej z produktów do chłodzenia, wyciszania czy obudów peceta. Okazuje się, że dochodzi nowa klasa produktów: myszki, a co gorsza, dla graczy!

Przed własnymi testami zerknąłem z ciekawości, co o Coolteku sądzą inni recenzenci na świecie. Wybór dość ograniczony, na dodatek język niemiecki... Pierwsze wrażenia były dość zaskakujące. Mianowicie forma pudełka:


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Z zachwytem można by rzec: "...ale pudełka to z Logitecha nie zerżnęli!". Całość wygląda niepozornie i raczej odstraszająco. Plastik, w który uwięziona jest myszka to nic innego, jak konstrukcja znana z pudełek Logitecha itd. Brak jedynie kartonu, który wprawdzie bardziej chronił całość, ale sztucznie wypełniał przestrzeń.

Po rozłożeniu mamy do czynienia z następującymi elementami:


(kliknij, aby powiększyć)

Płytka MD ze sterownikami to raczej niecodzienny widok, za to instrukcja i przejściówka do portu PS/2 to standard.

Czym charakteryzuje się Cooltek Hurricane? Z przykrością stwierdzam, że w wielu istotnych przypadkach - nie wiadomo! Producent udostępnia dość skąpe informacje na temat specyfikacji technicznej, to jedyne, co udało się zebrać:

Producent nie chwali się odczytem, rozmiarem sensora, czasem reakcji (to już zupełnie niezrozumiałe - o tym później), długością kabla, rozmiarami myszki. Szkoda. Cześć trzeba jednak oddać "zdradzonym" parametrom - wyglądają one zachęcająco!

poprzednia strona (Wstępniak)    -   następna strona (Gabaryty myszki)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Myszka Cooltek Hurricane - pogromca Logitecha!
 
 » Wstępniak
 » Gabaryty myszki
 » Estetyka wykonania
 » Wygoda użytkowania
 » Sterowniki - studium frustracji spieka
 » Hurricane Mouse - obiekt pożądania graczy?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »