Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Core i5: testy i recenzja nowej platformy
    

 

Core i5: testy i recenzja nowej platformy


 Autor: TheDJ | Data: 08/09/09

TESTY - gry

Crysis Warhead
Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej wymagających gier na PC - zarówno pod względem procesora jak i karty graficznej. Gra wykorzystuje generalnie dwa rdzenie. Test odbył się w maksymalnej grywalnej rozdzielczości dla karty GF 9800 GTX przy maksymalnych detalach - 1024 x 768.

Core i7 860 oraz Core i5 750 na szczycie? Jednak zintegrowany kontroler pamięci zapewnia wyższą wydajność względem rozwiązania opartego o chipset! Konkurencyjne procesory pozostały daleko w tyle.

Far Cry 2
Pierwszy Far Cry był przygotowywany przez studio Crytek, które napisało Crysisa. Far Cry 2, choć korzysta z tej samej nazwy zostało napisane przez zupełnie inny zespół - podległy pod Ubisoft. Deweloperom udało się napisać kod wykorzystujący więcej niż dwa rdzenie. Gra z jakiegoś powodu nie najlepiej działa na procesorach Core i7.

I faktycznie - na szczycie uplasowały się Core 2 Quady z serii Q9x50. Daje się jednak zauważyć wyraźnie lepszą formę Core i7 860 / Core i5 750 względem poprzedniej rodziny Core i7 9xx.

GTA IV
Niesamowicie dobra, ale jakże wymagająca gra - szczególnie dla procesora. Jako jedna z bardzo nielicznych robi rzeczywisty użytek z czterech rdzeni procesora.

Core i7 860 na szczycie listy! Core i7 750 również nie zawodzi, bo przegonił Core i7 920, nie mówiąc o Core 2 Quadach czy Phenomach II X2.

Lost Planet: Colonies
Druga gra z serii Lost Planet od Capcoma. Jako jedna z pierwszych produkcji w pełni potrafiła wykorzystać potencjał wielu rdzeni procesora i tak też jest w tym przypadku, co potwierdza wykres.

Ponownie Core i7 860 na szczycie wykresu, co tylko potwierdza wysoką wydajność tych procesorów jak i zawartych w nich kontrolerów PCI-Express. Core i5 750 poradziło sobie też z Core i7 920, a tym samym z Phenomem II X2 955 jak i Core 2 Quadem Q9650.

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky
Najnowsza "radioaktywna" produkcja od programistów z Ukrainy. Przy ogromnych wymaganiach w kwestii karty graficznej jak i procesora, nie udało się zaimplementować obsługi wielu rdzeni procesora.

Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu oszałamiająco wysokich wyników przez Core i7 860 jak i Core i5 750. Konkurencja została daleko w tyle.

Unreal Tournament 3
Na silniku tej gry zbudowano wiele gier - z tego też względu wyniki w niej są ważne. Niestety, o ile timedemo dość dobrze korzysta z więcej niż 2 rdzeni, tak gra już niespecjalnie - co wyraźnie widać po wynikach procesorów Core 2 Duo.

Core i7 860 ponownie na szczycie listy! Czy Intel nie strzela sobie w stopę wypuszczając procesor dwa razy tańszy od i7 950, a do tego wcale nie wolniejszy? :)

Core i5 750 również nie zawodzi odstawiając na dobre kilka FPS konkurencję.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Core i5: testy i recenzja nowej platformy
 
 » Nehalem aka Core i7 - ogólny zarys budowy
 » Lynnfield, czyli Core i5 7xx oraz Core i7 8xx
 » Cechy Core i5 7xx oraz Core i7 8xx w praktyce
 » Platformy sprzętowe
 » TESTY - aplikacje
 » TESTY - gry
 » Pobór energii
 » Podkręcanie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »