Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | E4300 i spółka, czyli Conroe dla mas
    

 

E4300 i spółka, czyli Conroe dla mas


 Autor: Lancer | Data: 18/05/07

Prawie jak Extreme Edition

Z pewnością dla niektórych rozczarowaniem okazała się podatność na podkręcanie nowego steppingu. Średnia z podkręcania wyciągnięta na podstawie analizy for internetowych okazuje się niższa, niż w przypadku rdzenia B2.

Mimo wszystko warto jednak uczynić nieco wysiłku i sprawdzić ile fabryka dała. Większość egzemplarzy z mniejszym, czasami większym wysiłkiem potrafi przekroczyć magiczne 3GHz, choć już 3,3GHz przy rozsądnym napięciu trudno uzyskać.

Mimo wszystko coś wycisnąć można i tym sposobem podkręcony do 3GHz E4300 wielu porównuje do najszybszego pośród dwurdzeniowych Core 2 Duo - 2,93GHz modelu X6800 dysponującego 4MB cacheL2. Czy zatem dysponując umiarkowanymi zasobami możemy uzyskać z E4300 model będący odpowiednikiem tego najszybszego dwurdzeniowca?

Podkręcony E4300 skutecznie może rywalizować z najszybszym, dwurdzeniowym procesorem Intela. Niższa wydajność wynikająca z mniejszej ilości pamięci podręcznej jest dosyć skutecznie niwelowana przez delikatnie wyższy zegar końcowy procesora i o 33% szybszą szynę systemową.

Widoczne w poszczególnych testach różnice pomiędzy dwoma procesorami są stosunkowo niewielkie i na pewno nie odczuwalne podczas praktycznego użycia. Jakkolwiek pewna część aplikacji lepiej się czuje jeśli może skorzystać z 4MB cache, to postawienie znaku równości między oba procesorami wydaje się zasadne.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: E4300 i spółka, czyli Conroe dla mas
 
 » Słów kilka wstępu
 » Nowe procesory
 » Testy
 » Podkręcanie, emisja ciepła
 » Prawie jak Extreme Edition
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »