Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | E4300 i spółka, czyli Conroe dla mas
    

 

E4300 i spółka, czyli Conroe dla mas


 Autor: Lancer | Data: 18/05/07

E4300 i spółka, czyli Conroe dla masW niniejszym artykule postaram się przybliżyć wydajność procesorów Intela i AMD z przedziału cenowego 450-600zł, który z uwagi na charakter naszego rynku cieszy się sporym zainteresowaniem. Zestawmy ze sobą najniżej taktowane układy Core 2 Duo w postaci modeli E4300, E6300 i E6320 z odpowiednikiem cenowym ze stajni AMD, procesorem Athlon 64 X2 4600+. Zamieszajmy i sprawdźmy co z tego wyjdzie. Zapraszamy do środka...

Słów kilka wstępu

Po rewolucji jaka miał miejsce w wakacje zeszłego roku, zapanowało kilka miesięcy względnego spokoju. Jeszcze ukazała się elitarna, czterordzeniowa wersja Conroe ...i zapadła cisza. Rodzina procesorów Core 2 Duo mimo względnie przystępnej ceny już na starcie, nie mogła jednak wtargnąć na wszystkie rynki.

Sytuacja zmieniła się dopiero po nowym roku. Intel zaprezentował tańszy, dwurdzeniowy, desktopowy procesor Core bazujący na architekturze Conroe - model E4300. Jednak aby i to nie okazało się za mało, z czasem doczekaliśmy się znacznych obniżek cenowych oraz wprowadzenia następnych modeli - posiadającego 2MB cache E4400 i układów z dwukrotnie większą ilością pamięci podręcznej, które dołączyły do serii E6xxx. Mowa o modelach E6320 i E6420. W tym samym okresie także i AMD nie spało. Co prawda nie zaprezentowało do tej pory nowej rodziny procesorów, a jedynie wprowadziło wyprodukowane w 0,65nm procesie technologicznym dobrze znane dwurdzeniowe jądro K8, ale w obliczu ofensywy konkurenta poczyniło drastyczne zmiany w cenniku, starając się urealnić stosunek wydajności do ceny wyrobów ze swojej oferty.

poprzednia strona (Słów kilka wstępu)    -   następna strona (Nowe procesory)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: E4300 i spółka, czyli Conroe dla mas
 
 » Słów kilka wstępu
 » Nowe procesory
 » Testy
 » Podkręcanie, emisja ciepła
 » Prawie jak Extreme Edition
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »