Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Władca multimediów? - test odtwarzacza Cowon iAudio A2
    

 

Władca multimediów? - test odtwarzacza Cowon iAudio A2


 Autor: NimnuL | Data: 17/05/06

Władca multimediów? - test odtwarzacza Cowon iAudio A2Nie tak dawno temu na łamach naszego serwisu zaprezentowałem odtwarzacz U10 firmy iriver. Był to raczej kieszonkowy odtwarzacz multimedialny z powodzeniem radzący sobie z muzyką, tekstem czy też zdjęciami. Dodatkowo skromnie obsługiwał także filmy. U10 zrobił wówczas pozytywne wrażenie swoją wszechstronnością oraz wysoką jakością. A co powiecie na odtwarzacz, który ma znacznie większe możliwości od U10, większe rozmiary, więcej pamięci, więcej wszystkiego? Taki właśnie jest najwyższy model odtwarzacza firmy Cowon, model iAudio A2. Czy niedawno wprowadzony na rynek przenośny kombajn multimedialny jest w stanie sprostać oczekiwaniom klientów? Sprawdźmy to koniecznie. Zapraszam.
     

Liczbologia

Tradycyjnie już u wrót prowadzących do artykułu przedstawię Wam specyfikację techniczną urządzenia o którym będę mówił na kolejnych stronach artykułu.

  1. MP3 <=320Kbps, <=48kHz; WMA <=192Kbps. <=48kHz, OGG <=Q10, WAV <= 48Khz, FLAC <=level 8 DivX 3.11, 4, 5; XviD; MPEG4, WMV9
    JPG – max 4Mpix, PNG – max 3Mpix, BMP – max 4Mpix (24b), 6Mpix (16b) oraz 12Mpix (8b)
  2. Na rynku dostępna jest też wersja playera A2 z dyskiem twardym o pojemności 30GB. Chyba nie jest to konieczne, ale na wszelki przypadek przypomnę, że pojemność pamięci mierzona jest przez producentów w bardzo dziwny sposób. Dla nich 1GB = 10^9B, a nie 2^30B jak to się zwykło używać w informatyce. Efektem tego mamy do czynienia nie z pojemnością 20GB, lecz ciut ponad 18,5GB. Gdzie się podziało 1,5GB przestrzeni dyskowej? Mamba zjadła!
  3. Po zakupieniu dodatkowego modułu odbiorczego istnieje możliwość odbioru TV przy wykorzystaniu technologii DMB. Niestety technologia DMB obowiązuje w Korei, zatem na chwilę obecną możemy obejść się smakiem. Więcej o DMB tutaj.
  4. Dane zmierzone przez producenta. Rzeczywiste wyniki omówię w dalszej części artykułu.
  5. Normal, Rock, Jazz, Classic, Pop, Vocal, użytkownika
To tyle jeśli chodzi o techniczną stronę odtwarzacza A2. Na chwilę obecną uważam, że liczby prezentują się bardzo okazale. Dobre wrażenie robi bardzo duży wyświetlacz, duża pojemność wbudowanej pamięci oraz ogrom obsługiwanych formatów plików. Do tego dochodzi spora moc wyjściowa, co zapowiada niezłą gratkę dla słuchaczy. Jednak nie chcę zapeszyć na zapas. Obejrzyjmy zatem odtwarzacz z zewnątrz.

poprzednia strona (Liczbologia)    -   następna strona (Powłoka zewnętrzna)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Władca multimediów? - test odtwarzacza Cowon iAudio A2
 
 » Liczbologia
 » Powłoka zewnętrzna
 » Podczas pracy
 » Informacje użytkowe
 » Na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »