Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Władca multimediów? - test odtwarzacza Cowon iAudio A2
    

 

Władca multimediów? - test odtwarzacza Cowon iAudio A2


 Autor: NimnuL | Data: 17/05/06

Powłoka zewnętrzna


(kliknij, aby powiększyć)

Stosunkowo duże pudełko zawierało w sobie dość bogate wyposażenie.


(kliknij, aby powiększyć)

Seryjny komplet akcesoriów zawiera instrukcję obsługi wraz z oprogramowaniem (Jet Shell, Jet Audio VX), pasek na nadgarstek, słuchawki, przewód AV, przewód liniowy, USB oraz przejściówkę dla zewnętrznego urządzenia wejścia. Dodatkowo w komplecie otrzymamy czarny futerał oraz ładowarkę sieciową. Moim zdaniem brakuje tu jeszcze ładowarki samochodowej, która w praktyce mogłaby się bardzo przydać.


(kliknij, aby powiększyć)

Słuchawki to model znany już z innych odtwarzaczy iAudio, które niedawno testowałem na łamach TwojePC. Są one identyczne, zatem Ci którzy czytali poprzednie moje recenzje domyślają się, że szału nie będzie i dołączone słuchawki nie będą w stanie zaoferować dostatecznie wysokiej jakości dźwięku. Jednak i to sprawdzę później, tak by mieć całkowitą pewność. Napisze tylko pokrótce, że są to proste słuchaweczki zawieszone na bardzo miękkim przewodzie.


(kliknij, aby powiększyć)

Na bliższą uwagę zasługuje jednak czarny pokrowiec. Wykonany jest on na moje oko ze sztucznej skóry (a może prawdziwej?) podbitej welurem (a może zamszem?). Materiałoznastwa nie kończyłem zatem trudno jest mi precyzyjnie oceniać, wybaczcie więc moje niezdecydowanie.


(kliknij, aby powiększyć)

Tak czy inaczej nie ulega wątpliwości, iż futerał wykonany jest bardzo starannie i solidnie. Brzegi przeszyte są białą nicią dzięki czemu pokrowiec nabiera dodatkowo bardzo eleganckiego wyglądu.


(kliknij, aby powiększyć)

Główna klapa zapinana jest na rzep, boczna, zakrywająca złącza komunikacyjne w odtwarzaczu zamykana jest natomiast na zatrzaski. Pokrowiec ten ma dwie ogromne zalety. Jest bardzo dobrze dopasowany do odtwarzacza i nie ogranicza dostępu do żadnych przycisków czy złącz.


(kliknij, aby powiększyć)

Futerał w łatwy sposób można zmodyfikować tak, że tworzy on wygodne oparcie dla odtwarzacza, dzięki czemu można go postawić na stole. Eleganckie i praktyczne rozwiązanie.

Sam odtwarzacz także promieniuje estetycznym wzornictwem, spójrzcie sami.


(kliknij, aby powiększyć)

Ze względu na swoje wymiary trudno nazwać go kieszonkowym odtwarzaczem. Przedni panel utrzymany jest w stonowanej, ciemnej kolorystyce, krawędzie mają kolor perłowy, a boki ciemnoszary.


(kliknij, aby powiększyć)

Przód zajęty jest w głównej części przez panoramiczny wyświetlacz umieszczony asymetrycznie. Z prawej strony swoje miejsce znalazł minijoystick oraz szereg czterech przycisków funkcyjnych. Pięciokierunkowy joystick znany jest np. z iAudio F1, i mi osobiście takie rozwiązanie przypadło do gustu. Manipulator ten pozwala w szybki sposób poruszać się po wszystkich funkcjach odtwarzacza.


(kliknij, aby powiększyć)

Na górze umieszczono stereofoniczne głośniczki oraz mikrofon. Szkoda jednak, że mikrofon jest monotoniczny. Na obudowie jest przecież dość miejsca by rozmieścić dwa mikrofony rejestrujące dźwięk stereofoniczny. Po przeciwnej stronie znajduje się przycisk resetujący urządzenie oraz suwak przełączający tryby pracy odtwarzacza.


(kliknij, aby powiększyć)

Prawa strona prezentuje się skromnie, tu zamontowano jedynie przycisk włączający odtwarzacz. Z lewej strony natomiast znajdziemy szereg gniazd komunikacyjnych. Na wierzchu wyprowadzono gniazdo słuchawkowe oraz wejście dla zasilacza, a pod klapką ukryto gniazda wejścia i wyjścia dla AV oraz porty USB i Host USB.


(kliknij, aby powiększyć)

Tylna ścianka nie zawiera niczego ciekawego. Logo producenta i kilka informacji o produkcie to wszystko co tam znajdziemy.

Pozostałe zdjęcia


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Wykonanie playera jest wzorowe i odpowiednie dla urządzenia wysokiej klasy. Masa z której wykonano A2 podobna jest do tej znanej z iAudio F1. Wyświetlacz przykryty jest szybką z jakiegoś poliwęglanu. Jest ona bardzo twarda i odporna na zarysowania. Niestety jest ona wypolerowana, co wróży kłopoty o czym napiszę później. Waga urządzenia dodatkowo pieczętuje wrażenie jego solidności. Jak dotąd A2 broni się dzielnie i wprawia nas w miły nastrój. Przejdźmy jednak do konkretów.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Władca multimediów? - test odtwarzacza Cowon iAudio A2
 
 » Liczbologia
 » Powłoka zewnętrzna
 » Podczas pracy
 » Informacje użytkowe
 » Na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »