Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Władca multimediów? - test odtwarzacza Cowon iAudio A2
    

 

Władca multimediów? - test odtwarzacza Cowon iAudio A2


 Autor: NimnuL | Data: 17/05/06
     

Informacje użytkowe

- ekran

Kąty widzenia zastosowanej matrycy są dobre gdy na ekran patrzy się z boku lub z góry. Niestety już niewielkie odchylenie od pionu w dół sprawia, że obraz zamienia się w negatyw. Niemniej jednak bez problemu film mogą oglądać trzy osoby kiedy to środkowa osoba będzie trzymać odtwarzacz na kolanach.

Jakość wyświetlacza jest świetna. Nie dopatrzymy się pikseli, ekran nie smuży, jest kontrastowy, a kolory są dość wiernie odwzorowane. Matryca jest równo podświetlona, a czerń jest dość głęboka jeśli jasność ustawiona jest na wartość nie większą niż 10.

Niestety ekran ma jedną, ogromną wadę. Szyba która go przykrywa jest wypolerowana i nie pokryta warstwą AR. Po pierwsze, wypolerowanie sprawia, że ekran koszmarnie łatwo jest ubrudzić palcami. Po drugie, brak warstwy AR sprawia, iż oglądanie filmów w plenerze gdzie jest dużo światła staje się niemożliwe. Co więcej, nawet w zacienionych miejscach ilość odbić jest tak duża, że oglądanie staje się koszmarem. O ile sceny filmu są jasne, da się seans przeżyć, jeśli jednak w grę wchodzą sceny tajemnicze, ciemne, będziemy widzieli siebie, drzewa i domy wokoło, ale nie to co dzieje się na ekranie. Ogólnie rzecz ujmując, odtwarzacz najlepiej czuje się w niezbyt dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Szkoda, bo właśnie runęła teoria wszechstronnej mobilności tego playera.

- akumulator

Szybkość wyczerpania akumulatora jest mocno uzależniona od odtwarzanych plików oraz ustawień ekranu. Przybliżony czas pracy podczas odtwarzania filmów DivX 5.x oraz XviD na pełnym ekranie (16:9) przy włączonych głośniczkach (maksymalne natężenie dźwięku), jasności ekranu ustawionej na 10 oraz kontraście „high” wyniósł około 6h. Przy korzystaniu ze słuchawek, oglądaniu zarówno filmów 16:9 jak i 4:3, jasności ustawionej na 10, kontraście „high” czas pracy wydłużył się do nieco ponad 7h.

Słuchając muzyki czas pracy wydłużał się do 10-13h w zależności od słuchanych plików, użytych efektów dźwiękowych oraz czasu korzystania z wyświetlacza. Przy czym około 11h można przyjąć za wartość średnią. Zatem czas pracy zarówno podczas oglądania filmów jak i słuchania muzyki jest dość dobry.

Czas ładowania akumulatora jest jednak bardzo długi. Przy użyciu ładowarki sieciowej operacja ta trwa nieco ponad 5h, natomiast korzystając z portu USB czas ten wydłuży się do ponad 15h.

- problemy?

Niestety wystąpiły problemy w trakcie użytkowania. Odtwarzacz bardzo często zawieszał się podczas odtwarzania filmów. Nawet gdy leżał płasko na stole potrafił zawisnąć trzykrotnie w ciągu kilku godzin. Przywrócenie go do życia następowało dopiero po długim przytrzymaniu przycisku power w efekcie czego następował twardy reset. Problem niestabilności nie występował podczas odtwarzania innych mediów.

- informacje drobne

Czas wczytywania filmu jest różny i zwykle waha się w przedziale 7-10s. Niestety czas reakcji na polecenia podczas oglądania filmu potrafi wydłużyć się nawet do 4 sekund, choć zwykle wahał się w okolicy 2s. Wczytywanie zdjęć czy też muzyki następuje niemalże natychmiast.

Jeśli mógłbym sobie czegoś życzyć to wymieniłbym trzy rzeczy. Optyczne wyjście audio, o którym wspominałem wcześniej pozwoliłoby wykorzystać wielokanałowy dźwięk w domu. Poza tym z całą pewnością pilot zdalnego sterowania zwiększyłby funkcjonalność urządzenia szczególnie gdy ten podłączony byłby do TV. Ostatnim życzeniem byłyby dwa gniazda słuchawkowe, które z pewnością przydałyby się podczas seansu we dwoje.

Odtwarzacz widoczny jest w systemie jako dysk wymienny. Zawartość wbudowanej w A2 pamięci można przeglądać podczas odtwarzania innych mediów. Dane można też usuwać z poziomu menu.

Co prawda A2 nie jest przystosowany do tego by z nim biegać, jednak zauważyłem, że odtwarzacz ten nie został wyposażony w system antishok. Nawet niewielkie potrząsanie odtwarzaczem sprawia, że odtwarzanie zostaje na chwilę wstrzymane. W praktyce jednak nie powinno to przeszkadzać.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Władca multimediów? - test odtwarzacza Cowon iAudio A2
 
 » Liczbologia
 » Powłoka zewnętrzna
 » Podczas pracy
 » Informacje użytkowe
 » Na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »