Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | TEST: Creative Fatal1ty 2020 - myszka idealna?!
    

 

TEST: Creative Fatal1ty 2020 - myszka idealna?!


 Autor: Spieq | Data: 05/09/07

TEST: Creative Fatal1ty 2020 -  myszka idealna?!Firma Creative to marka sprawdzona. Dobra, ale niekoniecznie najlepsza. Wieść o współpracy z ikoną progamingu, Johnathanem Fatal1ty Wendelem, przyjąłem dość chłodno. Marketing twarzowy, nic poza tym. Z jednym wyjątkiem. Z całej gamy produktów myszka Creative Fatal1ty 2020 (i wcześniejszy model 1010) sprawia wrażenie, jakoby Wendel miał jednak jakiś wpływ na końcowy efekt. Ujmę to tak - sprawa miała być rutynowa. Sprawdzenie jakości kolejnej myszki dla graczy. Ogromne zaskoczenie. To najlepsza myszka, jaką miałem przyjemność trzymać w dłoni. Creative Fatal1ty 2020. Sprzęt został udostępniony przez sklep H4G.Pl.

Nic nie zapowiadało burzy emocji - wstęp

Myszka dotarła. Tak jak każda inna. Zaczynam rozpakowywać i wytrzeszczam oczy. Takiego pudełka nie miałem okazji jeszcze widzieć (Razer? Jaki Razer...). Całość ma sprawiać wrażenie pancernej puszki (nity po bokach). Pudełko jest z papieru, ale grubego i wyjątkowo sztywnego. Na dodatek zamykanego na... magnes:

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

W oczy rzucają się także ciężarki. Patent wprowadzony przez Logitecha bywa użyteczny (niedługo jego rozwinięcie zaprezentuje Microsoft). Mamy 5 możliwości:


(kliknij, aby powiększyć)

Do odważników wrócimy w rozdziale poświęconym wygodzie użytkowaniu. W pudełku znajdują się ponadto standardowe dokumenty typu instrukcja obsługi (również po polsku, obeszło się bez lokalnych dodatków), zasady BHP i sterowniki:


(kliknij, aby powiększyć)

Wszystko, czego potrzebuję, znalazło się w tym zestawie. Jednak nie było tak różowo, przynajmniej na początku, kiedy to przez dobre kilka minut usiłowałem wyswobodzić myszkę z przezroczystej koszulki (termiczna pieczęć długości paru centymetrów). By nie zniszczyć przezroczystego opakowania, musiałem powoli przecinać plastik. Pod tym względem producent nas nie rozpieścił. Dłuższe obcowanie z pudełkiem powoduje raczej irytację niż spodziewaną ekscytację. Strategia jednak zrozumiała - kartonowe pudełko zamykane jest tylko na magnes, istniałby łatwy dostęp do zdobyczy.

Doczepić się można także do informacji na pudełku. Język polski bywa zwodniczy, z boku mamy jak byk: "Bezprzewodowa mysz laserowa Creative Fatal1ty Professional". By nie psuć sobie dobrego pierwszego wrażenia, wolałem nie wyłapywać błędów rzeczowych w samej instrukcji.

Zwiększyły się wymagania względem użytkowanego sprzętu komputerowego (chyba że nie zauważyłem tego w poprzednio recenzowanych myszkach). Fatal1ty 2020 wymaga procesora minimum 266MHz i 256 RAM. Zapewne wpływ na to ma częstotliwość działania portu USB?

Na koniec specyfikacja techniczna:


poprzednia strona (Nic nie zapowiadało burzy emocji - wstęp)    -   następna strona (Idealne kształty, zmienna waga - gabaryty myszki)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Creative Fatal1ty 2020 - myszka idealna?!
 
 » Nic nie zapowiadało burzy emocji - wstęp
 » Idealne kształty, zmienna waga - gabaryty myszki
 » Bycie piękną to obowiązek - estetyka wykonania
 » Urodzić się po to, by... - wygoda użytkowania
 » Sterowniki: ver. 1.10.06
 » Studium ponownego zakochania się w serii Quake
 » Jak zniszczyć siebie i... konkurencję - podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »