Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | TEST: Creative Fatal1ty 2020 - myszka idealna?!
    

 

TEST: Creative Fatal1ty 2020 - myszka idealna?!


 Autor: Spieq | Data: 05/09/07

Bycie piękną to obowiązek - estetyka wykonania

Creative Fatal1ty 2020 jest myszką, która wzbudza dość skrajne emocje. Niby to dobrze, bo w zasadzie nikt nie przejdzie obojętnie obok niej. Z drugiej strony ma dość wierne grono przeciwników, którzy skutecznie zniechęcają do bliższego zapoznania się z produktem Creative'a.

Siebie ustawiam w przeciwległym obozie. Jak można nie polubić taaakich kształtów?

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Niestety, ze względu na dość chaotyczną (?) nieforemność, trudno wyobrazić sobie jej kształty w pełni okazałości. Doświadczyłem tego na sobie, gdy karmiony wpierw zdjęciową papką, zostałem całkowicie zaskoczony w momencie trzymania myszki już w dłoniach.

Powyższy model nie jest jedynym wariantem kolorystycznym. Istnieje jeszcze taki:

Dość ciekawy, ale psujący konsekwentną stylistykę Wendela (czarno-czerwoną). To w ramach wizualnej ciekawostki, skupmy się na testowanym modelu.

Nietypowe kształty to na pierwszy rzut oka najważniejsze kryterium wyglądu, ale i pozostałe kwestie są warte nadmienienia. Centralnym punktem (okiem?) myszki jest czerwony (wedle opinii kobiety - jasnobordowy lub inny, nazwy nie pomnę) odważnik. Otacza go chropowaty czarny plastik (całość jak żywo przekrój jajka). W podobnej tonacji odważnika utrzymany jest przycisk boczny. Bordowy kolor występuje także w charakterystycznym logo Fatal1ty (pomijam spód myszki i elementy na naklejce). Chropowaty plastik (choć o bliżej niezdefiniowanej fakturze... guma?) to także dwa przyciski główne i obszar wokół rolki. Akcentowanie liczby klawiszy głównych ma swój cel. Pamiętajmy, że Creative Fatal1ty 2020 zaopatrzony jest w 3 główne przyciski. Trzeci (obsługiwany przez palec serdeczny) wykonany jest z lakierowanego śliskiego materiału, podobnie obszar za odważnikiem. Dzięki temu, przeglądając się w 2020, możemy poprawić fryzurę bądź poćwiczyć groźne miny przed ważnym turniejem międzynarodowym. Ważne! Myszka ze względu na rzadki kontakt z wewnętrzną stroną dłoni nie brudzi się w sposób karygodny.

Boki myszki to wielbiony przeze mnie materiał gumopodobny w tonacji czerni. Lewy bok to nie tylko przycisk boczny, ale i charakterystyczny znaczek Fatal1ty, podświetlany dodatkowo przez białą diodę (materiał jest zmatowiony, światło przebija delikatnie, choć wyraziście). Drugim podświetlanym elementem jest przycisk zmiany rozdzielczości. W zależności od ustawień, przycisk podświetlany jest w 3 wariantach. Przycisk jest zmatowiony, więc światełko nie razi, ani nie przeszkadza nawet w całkowitych ciemnościach:


3 możliwości kolorystyczne (z oficjalnej strony Creative)


Creative Fatal1ty 2020 by night(kliknij, aby powiększyć)

Rolka standardowa, czarna. Zaopatrzona w "żeberka" antypoślizgowe znane raczej z tańszych myszek. Ciekawym pomysłem było podwyższenie względem podłoża przewodu komunikacyjnego. Wygląda to nie tylko oryginalnie, ale i ma przełożenie na komfort użytkowania. Na dodatek umieszczony jest bardziej z boku niż w centralnym punkcie:


(kliknij, aby powiększyć)

Spód myszki to chropowaty czarny plastik (nieznacznie przepuszczający światło diody umieszczonej przy znaczku Fatal1ty). Całości dopełniają świetnie usadowione ślizgacze (nie dochodzi do podobnej sytuacji, jak ostatnio przy DeathAdderze czy wcześniej przy A4Techach). Creative Fatal1ty 2020 wykonany jest z bardzo dobrych materiałów, które ściśle przylegają do siebie lub zachowują deklarowaną odległość. Co ważne, myszka składa się naprawdę z wielu elementów składowych, a całość nie trzeszczy, nic się nie rusza (oprócz odważnika, ale o tym później). Jedyną malutką uwagę miałbym co do umiejscowienia drugiego klawisza głównego (idąc od lewej), nie wpływa to jednak negatywnie na klik. Mam jeszcze podejrzenia co do groźby ścieralności głównych klawiszy (szarych), za krótko jednak myszkę użytkuję, by mieć absolutną pewność. Pod względem jakości wykonania, jak i wyglądu jest to absolutna czołówka. Myszka wykonana jest lepiej np. od słynnego i wychwalanego przeze mnie Kraita. Drugi ogromny plus.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Creative Fatal1ty 2020 - myszka idealna?!
 
 » Nic nie zapowiadało burzy emocji - wstęp
 » Idealne kształty, zmienna waga - gabaryty myszki
 » Bycie piękną to obowiązek - estetyka wykonania
 » Urodzić się po to, by... - wygoda użytkowania
 » Sterowniki: ver. 1.10.06
 » Studium ponownego zakochania się w serii Quake
 » Jak zniszczyć siebie i... konkurencję - podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »