Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Potęga wszechstronności? Test odtwarzacza Creative ZEN
    

 

Potęga wszechstronności? Test odtwarzacza Creative ZEN


 Autor: NimnuL | Data: 07/11/07

Strona użytkowa

Jakość wykonania nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. Materiały użyte do budowy ZENa są solidne. Nie znalazłem żadnych niedoróbek czy luzów. Niestety wypolerowana powierzchnia odtwarzacza bardzo łatwo się brudzi i rysuje. Osoby zwracające uwagę na takie detale z pewnością szybko zaopatrzą się w stosowny pokrowiec.

Ogólny komfort użytkowania stoi na wysokim poziomie. Nawigacja jest łatwa dzięki pięciokierunkowemu wybierakowi. Jakość wyświetlacza dodatkowo podnosi komfort pracy. Rozdzielczość 320x240pix zapewnia bardzo szczegółowy obraz. Kolory są żywe i naturalne. Kąty widzenia są bardzo szerokie, a jasność można płynnie regulować z krokami co 1/10. Ustawienie nawet największej jasności nie powoduje utraty informacji w światłach co jest bolączką wielu ekranów tego typu. To wszystko sprawia, że czytelność wyświetlanych informacji jest bardzo dobra nawet w jasnym otoczeniu. Niemniej jednak wypolerowana powierzchnia ekranu sprawia, że pojawia się na niej mnóstwo refleksów, szczególnie na dworze.

- Akumulator

Producent deklaruje, że odtwarzacz na wbudowanym zasilaniu powinien pracować 25h w przypadku słuchania muzyki oraz 5h w przypadku oglądania filmów. Należy jednak pamiętać, że w odtwarzaczu wyposażonym w duży wyświetlacz różnice w pomiarach producenta mogą znacząco odbiegać od rzeczywistego stanu. W tym miejscu warto też nadmienić, że wyświetlacz nigdy się nie wyłącza. Możemy jedynie zadecydować o czasie po jakim wyświetlacz nieco się przyciemni. Nie traci on jednak na czytelności. Dziwne, że producent nie umożliwia czasowej dezaktywacji ekranu. Wyraźnie poprawiłoby to czas pracy na baterii.

Podczas słuchania muzyki, przy rzadkim korzystaniu z wyświetlacza udało mi się uzyskać wynik bliski 22 godzinom, co jest rezultatem wyśmienitym. Dopiero intensywne przeglądanie zdjęć i częste uruchamianie wyświetlacza skróciło czas pracy do 17 godzin. Ale i to jest wynikiem co najmniej satysfakcjonującym.

Oglądanie filmów spowoduje wyczerpanie zasilania po około 4 godzinach i 15 minutach. Wystarczy to jednak by spokojnie obejrzeć dwa pełnometrażowe filmy.

Ładowanie akumulatorów odbywa się zawsze gdy odtwarzacz podłączony jest do komputera i zajmuje nie więcej jak 4h (od 0 do 100%).

Akumulator: Ocena ogólna: 5+

- Transfery

Zapis danych do pamięci wynosi około 3,55MB/s w przypadku plików z muzyką oraz około 4,92MB/s w przypadku większych plików jak np. filmy. Odczyt plików z muzyką wynosi około 4,81MB/s, natomiast klipów filmowych z prędkością 5,34MB/s.

Osiągnięte rezultaty stoją na dobrym poziomie, choć nie ukrywam, że można było oczekiwać nieco lepszych wyników.

Transfery: Ocena ogólna: 3Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Potęga wszechstronności? Test odtwarzacza Creative ZEN
 
 » Strona wizualna
 » Strona techniczna
 » Menu
 » Oprogramowanie
 » Ciemna strona mocy
 » Strona użytkowa
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »