Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Piękno prostoty - test odtwarzacza Creative ZEN Stone
    

 

Piękno prostoty - test odtwarzacza Creative ZEN Stone


 Autor: NimnuL | Data: 06/06/07

Informacje użytkowe

Jakość wykonania ZEN Stone jest bardzo dobra. Polerowany na wysoki połysk materiał, z którego wykonano obudowę jest sztywny dzięki czemu elementy nie uginają się i nie skrzypią. Precyzja wykończenia detali jest natomiast idealna. Szkoda jednak, że konstrukcja nie została uszczelniona tak jak w przypadku Qoolqee X.

Również kwestia ergonomii nie budzi żadnych zastrzeżeń. Odtwarzacz obsługuje się łatwo i intuicyjnie. Brak wyświetlacza nie doskwiera mocno, natomiast poruszanie się pomiędzy utworami jest wygodne.

Czas pracy na akumulatorze powinien - według producenta - wynieść 10h. W rzeczywistości można mówić o około 9. godzinach i 15. minutachm co i tak jest rezultatem bardzo przyzwoitym. Podczas odtwarzania LED na obudowie miga kolorem zielonym, natomiast około 40 minut przed całkowitym rozładowaniem ogniw zasilających światło zmienia kolor na czerwony. Ładowanie akumulatora odbywa się po podłączeniu odtwarzacza do komputera i trwa zaledwie 1h 45min.

Czas uruchamiania zależny jest od ilości plików zapisanych w pamięci i waha się od około 10s przy jednym albumie do około 20s, w przypadku gdy pamięć odtwarzacza wypełniona jest muzyką po brzegi. To nie jest zadowalający rezultat. Konkurencyjne odtwarzacze uruchamiają się długo tylko pierwszy raz po załadowaniu plików do pamięci - wtedy następuje skanowanie danych. Kolejne uruchomienia trwają już znacznie krócej. W przypadku odtwarzacza Creative należy się liczyć z tak długim czasem oczekiwania za każdym razem. ZEN Stone po włączeniu wznawia odtwarzanie od momentu, w którym przerwaliśmy.

Odtwarzacz po podłączeniu do komputera widoczny jest w systemie operacyjnym jako dysk wymienny. Można zatem wykorzystać go jako pamięć przenośną, przynajmniej w teorii. W praktyce transfer podczas zapisu danych jest bardzo kiepski. Na zapełnienie całej dostępnej pamięci będziemy musieli poczekać blisko 20 minut. Znacznie lepiej przedstawia się odczyt danych. Pod tym względem ZEN Stone nie ma się czego wstydzić.

Creative ZEN Stone to pod pewnym względem sprzęt nowatorski. Zapewne jesteście zaskoczeni tym twierdzeniem, w końcu jest to jedynie odtwarzacz muzyki i to zaledwie dwóch formatów plików. Żadnych dodatkowych funkcji. Pozwólcie zatem, że wyjaśnię. Zgadza się. Nie ma tu choćby radia czy dyktafonu. Odtwarzacz pozbawiony modnego ostatnio kolorowego wyświetlacza, nie zabawi nas także filmami, zdjęciami czy tekstem. Żadnych cudactw, żadnych świecidełek. W zamian otrzymujemy esencję użyteczności, a nie kolorowy, wszystkomający gadżet. To właśnie ta prostota stanowi w dzisiejszych czasach swoiste nowatorstwo. ZEN Stone jest odtwarzaczem muzyki z prawdziwego zdarzenia, bez zbędnych dodatków. Nie od dzisiaj wiadomo, że siła tkwi w specjalizacji, a piękno w prostocie. Te dwie cechy firmie Creative udało się zamknąć w jednym urządzeniu.

Drogie Czytelniczki i Czytelnicy. Nie bez kozery powiem, że mamy właśnie do czynienia z najlepszym odtwarzaczem w tej klasie cenowej. Producentowi udało się dokonać tego, czego inne firmy nie osiągnęły goniąc za modą światełek. Powstał bardzo prosty, wysokiej jakości odtwarzacz kieszonkowy. Z pewnością ktoś jednak spyta: A co z iPod Shuffle II? Słuszne pytanie. Nie dość, że jest to odtwarzacz równie prosty jak omawiany tu ZEN Stone, to jest jeszcze mniejszy, a jego jakość wyższa. Należy jednak pamiętać, że pomimo podobieństw, oba produkty nie należą do tej samej klasy cenowej. Za iPod Shuffle II 1GB zapłacimy ponad dwukrotnie więcej niż za ZEN Stone. Oczywiście nie twierdze, że Shuffle nie jest wart tej różnicy w cenie. Jednakże nie każdy potrzebuje czegoś tak dobrego.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Piękno prostoty - test odtwarzacza Creative ZEN Stone
 
 » Prostota wyglądu
 » Prostota liczb
 » Dźwięk
 » Informacje użytkowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »