Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test Barracuda V 120GB kontra DiamondMax Plus 9 i Barracuda IV
    

 

Test Barracuda V 120GB kontra DiamondMax Plus 9 i Barracuda IV


 Autor: Kaszpir | Data: 14/11/02
     

Testy praktyczne

Testy odbyły się na jednym dysku twardym. Test polegał na przeniesieniu danych pomiędzy specjalnie do tego celu stworzonych sześciu katalogów. W pierwszym katalogu znajdowały się trzy duże pliki o łącznej wielkości 1,9 GB. W drugim znajdowało się 6831 małych plików o łącznej wielkości 499MB. W trzecim znajdowało się 6832 mieszanych plików (dużych i małych) o łącznej wielkości 1,17GB. Zawartość pierwszego katalogu skopiowałem do katalogu numer cztery, zawartość drugiego katalogu skopiowałem do katalogu numer pięć, zawartość trzeciego katalogu skopiowałem do katalogu numer sześć. Najszybszym dyskiem w tym teście okazał się dysk WD Caviar WD800JB, który wykonał operację odczytu i zapisu w najkrótszym czasie.

Test polegał na zmierzeniu prędkości zapisu danych pomiędzy dwoma dyskami twardymi. Na pierwszym dysku założyłem trzy katalogi. W pierwszym znajdowały się trzy duże pliki o łącznej wielkości 1,9 GB. W drugim znajdowało się 6831 małych plików o łącznej wielkości 499MB. W trzecim znajdowało się 6832 mieszanych plików (dużych i małych) o łącznej wielkości 1,17GB. Następnie katalog numer jeden kopiowałem na drugi dysk twardy. Tę samą operację wykonałem także dla katalogu numer dwa i numer trzy. Także i w tym teście zwycięzcą okazał się dysk WD Caviar WD800JB, który wykonał operację zapisu danych w najkrótszym czasie.

Test polegał na spakowaniu za pomocą programu WinRar 3.0PL (maksymalna kompresja) 6831 małych plików, które zajmowały 499MB. W tym teście ważna była prędkość odczytu i zapisu danych, ale także bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na końcowy rezultat testu był sam poziom obciążenia procesora przez dysk twardy. W tym teście najszybszy okazał się dysk firmy Maxtor, który wykonał kompresję danych w najkrótszym czasie.

Test polegał na odtworzeniu uprzednio sporządzonej kopii partycji systemu operacyjnego Windows XP z zainstalowanym dodatkowym oprogramowaniem. Kopia była zapisana w jednym pliku, który zajmował 774MB, a po rozpakowaniu 1573MB. Dla potrzeb tego testu na każdym testowanym dysku założyłem po dwie partycje 20GB i sformatowałem je używając system plików FAT32. Na drugiej partycji każdego dysku twardego umieściłem kopię systemu operacyjnego zapisanego w formacie Norton Ghosta 2002. Na potrzeby tego testu użyłem także dyskietki systemowej z systemu Win98se, aby wystartować komputer z systemu DOS. Zwycięzcą tego testu okazał się dysk firmy Western Digital , który poradził sobie z odtworzeniem systemu w najkrótszym czasie.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Barracuda V 120GB kontra DiamondMax Plus 9 i Barracuda IV
 
 » Dane techniczne i platforma
 » Testy teoretyczne
 » Testy praktyczne
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »