Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test Barracuda V 120GB kontra DiamondMax Plus 9 i Barracuda IV
    

 

Test Barracuda V 120GB kontra DiamondMax Plus 9 i Barracuda IV


 Autor: Kaszpir | Data: 14/11/02
     

Podsumowanie

Po testach syntetycznych widać, że niestety nie zawsze tego typu benchmarki obrazują rzeczywistą wydajność danego dysku twardego. W testach tych w większości zwycięzcą był dysk firmy Maxtor - DiamondMAX Plus 9 80GB, który w testach rzeczywistych nie okazał się już najlepszy. W testach rzeczywistych natomiast na prowadzenie wysunął się dysk twardy firmy Western Digital Caviar WD800JB 80GB, który pokonał w większości testów całą testowaną konkurencję oraz okazał się nawet o ponad 50% wydajniejszy od najmniej wydajnego dysku twardego (test - Norton Ghost 2002). Wielkim przegranym jest tutaj dysk firmy Seagate Barracuda IV 80GB, który to okazał się najwolniejszym dyskiem spośród przetestowanych. Także nie zachwycił swoją wydajnością nowy zawodnik firmy Seagate - Barracuda V 120GB, który zawiódł pokładane w nim nadzieje.

Jeśli chodzi o samą głośność testowanych dysków twardych to najcichszymi dyskami były dyski firmy Seagate. Trochę głośniejszym dyskiem okazał się produkt firmy Western Digital, a najgłośniejszym dyskiem był model firmy Maxtor. Dyski najgłośniej pracowały w trybie zapisu danych (najgłośniej podczas pracy z programem Norton Ghost 2002).

Niestety w większości obecnie sprzedawane dyski twarde posiadają już tylko jednoroczną gwarancję. Można oczywiście trafić jeszcze na zapasy dysków, na które producent dawał jeszcze dłuższą gwarancję (trzyletnią). Jedynym dyskiem, na który producent zapowiedział nie obniżać długości gwarancji z testowanych dysków jest wyrób firmy Western Digital Caviar z oznaczeniem JB. Pozostałe modele będą posiadały już tylko jedno roczną gwarancję.

Z moich dokonań wynika, że w większości testów najszybszym dyskiem twardym okazał się model JB firmy Western Digital i właśnie to ten dysk jest wart polecenia. Dysk ten oferuje bardzo wysoką wydajność przy dość niskim poziomie głośności. Dodatkowym atutem tego dysku jest trzy letnia gwarancja. Jedyną wadą jaką jestem w stanie obarczyć ten model to trochę wyższa cena od dysków 7.200 RPM konkurencji.

poprzednia strona (Testy praktyczne)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Barracuda V 120GB kontra DiamondMax Plus 9 i Barracuda IV
 
 » Dane techniczne i platforma
 » Testy teoretyczne
 » Testy praktyczne
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

ACT - Advanced Computer Technologies      ACT - Advanced Computer Technologies