Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | EPSON vs HP: atramentowy pojedynek
    

 

EPSON vs HP: atramentowy pojedynek


 Autor: Grosz | Data: 12/05/03
     

Podsumowanie

Jeżeli drukujecie niewiele to Epson C42 UX i HP 3420 zaspokoją wasze potrzeby, ale ... w małym Epsonie możecie zużywać bardzo dużo atramentu - niekoniecznie na wydruk waszych prac, lecz na czyszczenie głowic (!) zwłaszcza, gdy drukujcie bardzo sporadycznie, za to HP 3420 nie należy do urządzeń oszczędnych, przy zakupie, czy w czasie eksploatacji (małe i drogie atramenty).

Lepszym wyborem będą na pewno szybsze modele: Epson C62 i HP 3820. Nie są to drukarki bez wad, ale o akceptowalnych ułomnościach. Epson C62 lepiej drukuje zdjęcia (jak to Epson), choć zajmuje mu to trochę więcej czasu niż urządzeniom HP. Drukarka HP 3820 radzi sobie lepiej z wydrukami "biurowymi" (jak to HP, ale też dłużej).

Nie bez znaczenia oprócz efektywności urządzenia jest też strona ekonomiczna użytkowania drukarki i tu chciałbym wyróżnić produkt HP: drukarkę HP 3820. (tania, duże pojemniki z atramentem, tanie i dobrej jakości zastępniki, świetne oprogramowanie). Minusem będzie słaby tryb tekstowy (pogrubione czcionki), kłopoty z czernią (100%) w trybie koloru, za jasne zdjęcia w trybie foto najwyższej jakości.

Hitem może okazać się jej prawie bliźniacza "młodsza siostra" HP 3816. Za mniej niż 350 zł otrzymujemy niewiele wolniejsze urządzenie, o dobrych cechach użytkowych. W polskich warunkach skutecznie może wyprzeć modele HP 3420 i HP 3325.

Najlepszym produktem do użytku domowego zostaje Epson C82 - jego najlepsze cechy to: cena (poniżej 600 zł), rozdzielone (3) atramenty kolorowe, dobrej jakości, szybkie wydruki "biurowe" na zwykłym papierze, w tym bardzo tanie wydruki (czarnego) tekstu, świetne zdjęcia. Minusem będą drogie wydruki kolorowe (najlepsza jakość na drogich nośnikach np. Premium Semigloss Photo Papier), słabsze oprogramowanie (zwłaszcza brak polskich sterowników).

Natomiast najlepszym produktem do użytku domowo-biurowego (z naciskiem na biurowego) zostaje HP 6122 - jego najlepsze cechy to: niskie koszty eksploatacji (na jedną stronę), dobrej jakości wydruki tekstu, grafiki prezentacyjnej i zdjęć, dupleks (w standardzie), możliwość dokupienia dodatkowego podajnika na 250 kartek "zwykłego" papieru, duże możliwości sterownika drukarki. Do minusów zaliczę wysoką cenę (~800 zł), słabe oprogramowanie dodatkowe (właściwie jego brak).

  • Wyróżnienie: cena do efektywności - HP 3820
  • Najlepsza drukarka do użytku domowego - Epson C82
  • Najlepsza drukarka do użytku domowo-biurowego - HP 6122

poprzednia strona (Komentarz o wydrukach)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: EPSON vs HP: atramentowy pojedynek
 
 » Technologie druku
 » Drukarki firmy Epson
 » Epson: dane techniczne
 » Epson Stylus C42UX
 » Epson Stylus C62
 » Epson Stylus C82
 » Drukarki firmy HP
 » HP: dane techniczne
 » HP DESKJET 3420
 » HP DESKJET 3820
 » HP DESKJET 6122
 » Atramenty, zastępniki, papier
 » Ocena wydruków
 » Komentarz o wydrukach
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »