Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Microbooki - test Toshiby Portege R200 oraz Asusa W5FM
    

 

Microbooki - test Toshiby Portege R200 oraz Asusa W5FM


 Autor: NimnuL | Data: 16/05/07

Komentarz ogólny

Po krótkim obcowaniu z omówionymi tutaj komputerami nasuwa mi się na myśl pewna konkluzja. Otóż szczerze powiedziawszy nie widzę praktycznego zastosowania dla tak wydajnego procesora w komputerze o charakterze ultramobilnym. Przecież na takiej maszynie zazwyczaj nie dokonuje się montażu filmów, nie kompresuje strumieni video czy też nie kompiluje milionów linijek kodu programów. Do takich zastosowań są inne maszyny.

Asus chciał z pewnością uzyskać uniwersalność i kompromis pomiędzy bardzo dużą mobilnością, a wydajnością. W efekcie wyszedł jednak miszmasz. Piekielnie wydajny procesor i aż 1,5GB pamięci RAM zestawiono ze zintegrowanym i lichym chipsetem graficznym. Gdyby wewnątrz komputera drzemał np. układ ATi X1800 to W5FM mógłby po godzinach pracy zostać wykorzystany do zabawy. Osobiście nie przepadam za takim niezdecydowaniem. Toshiba jest za to prosta, wyśmienicie zbudowana i wystarczająco wydajna by sprostać większości zadaniom. A podróż z nią to istna przyjemność.

Cena Toshiby Portege R200-127 kształtuje się na poziomie 6500zł, choć można np. na Allegro trafić ofertę za nieco ponad 5000zł. Ustalenie ceny Asusa jest trudniejsze. Niestety nie udało mi się odnaleźć w Polsce tak bogato wyposażonego W5FM. Słabsze konfiguracje kosztują około 6500zł zatem można przypuszczać, że cena tak bogato wyposażonego jak w recenzji modelu bez problemu sięgnie 8000zł. Oczywiście i w tej sprawie pomocy od Asusa nie otrzymałem.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Microbooki - test Toshiby Portege R200 oraz Asusa W5FM
 
 » Kilka słów o liczbach
 » Toshiba Portege R200
 » Asus W5FM
 » Testy
 » Akumulator
 » Jakość wykonania
 » Wyświetlacze
 » Touchpad, dźwięk
 » Chłodzenie, temperatury
 » Oprogramowanie, gwarancja
 » Komentarz ogólny
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »