Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Microbooki - test Toshiby Portege R200 oraz Asusa W5FM
    

 

Microbooki - test Toshiby Portege R200 oraz Asusa W5FM


 Autor: NimnuL | Data: 16/05/07

Jakość wykonania

Jakość wykonania Toshiby Portege R200 stoi na perfekcyjnym poziomie, podobnie jak użyte do budowy materiały. Szkielet ze stopów magnezu zapewnia laptopowi bardzo dużą sztywność, co nie jest bez znaczenia biorąc pod uwagę fakt, że tego komputera będziemy używać głównie w podróży.

Nieco gorzej pod tym względem prezentuje się Asus. Pokrywa monitora z zewnątrz wykonana jest z metalu, jednak już pod niewielkim naciskiem bardzo wyraźnie się ugina. Cały monitor ma też niepokojąco małą sztywność. Wyjątkowo łatwo się wygina w przeciwieństwie do sztywnego jak „beton” monitora Toshiby.

Użytym do budowy Asusa materiałom nie można niczego zarzucić. Obudowa nie skrzypi i ma bardzo dobrą sztywność. Pomimo tego odnosiłem nieodparte wrażenie, że W5FM jest zbyt plastikowa jak na sprzęt tej klasy.

Wymiary Toshiby wywołują szczery uśmiech na twarzy każdego użytkownika. W najgrubszym miejscu otwarty R200 ma jedynie 13mm grubości, a wyświetlacz 7mm. Złożony Portege wygląda dosłownie jak niewielki notatnik i śmiało daje się włożyć do segregatora wraz z dokumentami.

Takimi gabarytami Asus nie może się pochwalić. Jest o ponad 1cm grubszy i 2cm szerszy od Toshiby, a dzięki 9. komorowej baterii (wystającej 3,5cm poza obrys obudowy) także wyraźnie głębszy. Przez to pod tym względem W5FM prezentuje się całkiem zwyczajnie.

Toshiba jest także bardzo lekka. Wraz z akumulatorem waży niecałe 1,3kg co sprawia, że komputera niemal nie czuć na kolanach czy w ręce. Asus jest znacznie cięższy. Wagę 1,6kg osiąga z baterią 3. komorową, natomiast z dostarczonym ogniwem 9. komorowym waży nieco ponad 2,1kg. Ile waży ze standardowo dołączanym akumulatorem 6. komorowym, nie wiem, ale można przypuszczać, że około 1,8-1,9kg.

Zawiasy obu monitorów są precyzyjne i stawiają odpowiedni opór. W przypadku Asusa maksymalny kąt odchylenia ekranu to 180, a Toshiby 130, jednak to i tak w zupełności wystarcza.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Microbooki - test Toshiby Portege R200 oraz Asusa W5FM
 
 » Kilka słów o liczbach
 » Toshiba Portege R200
 » Asus W5FM
 » Testy
 » Akumulator
 » Jakość wykonania
 » Wyświetlacze
 » Touchpad, dźwięk
 » Chłodzenie, temperatury
 » Oprogramowanie, gwarancja
 » Komentarz ogólny
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »