Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Microbooki - test Toshiby Portege R200 oraz Asusa W5FM
    

 

Microbooki - test Toshiby Portege R200 oraz Asusa W5FM


 Autor: NimnuL | Data: 16/05/07

Touchpad, dźwięk

Touchpad zainstalowany w Toshibie oferuje bardzo wysoki komfort użytkowania, pomimo swoich niewielkich rozmiarów. Płytka jest matowa co pozwala na pewne i precyzyjne sterowanie, a jej powierzchnia jest nieco schowana w głębi obudowy. Powiem więcej, jest to jeden z najlepszych touchpadów z jakimi się dotąd spotkałem.

Płytka sterująca w Asusie wyraźnie odbiega od ogólnie przyjętych standardów. Jej powierzchnię stanowi dziurkowany materiał przypominający w dotyku gładki plastik. Niestety powierzchnia touchpada minimalnie wystaje ponad obrys obudowy, przez co często wybiegałem palcem poza obszar aktywny. Ogólnie rzecz ujmując, sterowanie jest precyzyjne i tylko bardzo nieznacznie ustępuje Toshibie. Niestety jak się okazało boczna i dolna krawędź nie odpowiada za scrollowanie w przeciwieństwie do ogólnie przyjętych standardów, przez to utrudniając pracę. Dodatkowo całkowicie płaskie przyciski wymagają sporej siły nacisku, co jest niezbyt wygodne w użyciu. Pod tym względem Toshiba wypada wyraźnie lepiej.

Niestety R200 dostał bardzo kiepskie nagłośnienie. Już głośniczki montowane w standardowych notebookach oferują słabą jakość dźwięku. Tutaj jest jednak znacznie gorzej. Dźwięk jest bardzo metaliczny i cichy. Właściwie to bez słuchawek, czy zewnętrznych głośników nie uda się nam obejść. Asus pod względem akustyki prezentuje się nieporównywalnie lepiej. Głośność i czystość dźwięku jest zadowalająca.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Microbooki - test Toshiby Portege R200 oraz Asusa W5FM
 
 » Kilka słów o liczbach
 » Toshiba Portege R200
 » Asus W5FM
 » Testy
 » Akumulator
 » Jakość wykonania
 » Wyświetlacze
 » Touchpad, dźwięk
 » Chłodzenie, temperatury
 » Oprogramowanie, gwarancja
 » Komentarz ogólny
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »