Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test Nagrywarek Dwuwarstwowych Gigabyte, Asus i Nec
    

 

Test Nagrywarek Dwuwarstwowych Gigabyte, Asus i Nec


 Autor: Ulan | Data: 19/01/05

Test Nagrywarek Dwuwarstwowych Gigabyte, Asus i NecJak już kiedyś pisałem w poprzedni teście "Tempora mutantur" (czyli czasy się zmieniają), a w raz z nimi technologie. Wtedy było to pisane w znaczeniu, że nagrywarki cd-rw są coraz powszechniej zastępowane przez nagrywarki dvd jednowarstwowe. Tak teraz nagrywarki jednowarstwowe DVD zostają zastępowane przez swoich następców, umożliwiających zapis nośników dwuwarstwowych. Wydaje się, że na te nośniki czekali z utęsknieniem wszyscy fani kina domowego, ponieważ przy cenach oryginalnych płyt DVD (nie mówię tu o tych dodawanych do czasopism, ale o np. takich tytułach "Władca Pierścieni" czy "Gwiezdne Wojny" itp.) ryzyko uszkodzenia (zarysowania) płyty jest ogromna, a wtedy pozostaje tylko żal - wielu moich znajomych pożycza ode mnie płyty DVD z filmami, a niestety nie wszyscy oni podchodzą równie starannie do ochrony płyt... Dzięki płytom dwuwarstwowym możliwe jest zrobienie kopii 1:1 ulubionego filmu. Tematem tego testu będzie porównanie możliwości nagrywarek trzech producentów: Gigabyte GO-W1608P, Asus DRW 1604P oraz NEC 3520. Dodatkowo przyjrzymy się dostępnym na rynku polskim płytom dwuwarstwowym. Zapraszam.

Zawartość pudełka

W pudełku z Gigabyte GO-W1608P znajduje nagrywarka plus 2 płytki cd z oprogramowaniem, kabelek audio, śrubki do przykręcenia napędu, instrukcję obsługi. Zawartość 2 CD to: Nero oem suite Nero express 6, NeroVision 2, incd 4, Nero Backitup, Mpeg-2 SVCD/DVD plug-in, DVD rewritable drive oraz PowerDVD 5. Samo pudełko jest wykonane bardzo estetycznie i posiada plastikowy uchwyt do wygodniejszego noszenia.

    
Gigabyte GO-W1608P (kliknij, aby powiększyć)


Zaś zawartość pudełkowej wersji Asusa DRW 1604P to nagrywarka, instrukcja obsługi, 2 płytki cd, taśma IDE 40 żyłowa, kabelek audio, śrubki do przykręcenia oraz specjalny pręcik do awaryjnego otwierania napędu. Płyty CD zawierają podobnie jak Gigabyte zestaw programów Nero oraz program do tworzenia DVD Disc Creator ( Ulead DVD MovieFactory 3 Suite SE).

    
Asus DRW 1604P (kliknij, aby powiększyć)


Co zaś się tyczy NEC-a 3520 to była to wersja oemowa, zresztą o ile mi wiadomo na rynku polskim (nie wiem jak na światowym) nie jest dostępna wersja boxowa. W związku z tym można kupić tylko goły napęd w foliowej torebce, bez żadnych dodatków. Jest to niewątpliwie duży minus nagrywarek NEC-a bowiem nie dostajemy z nią żadnego bonusowego oprogramowania, choć z drugiej strony cena zakupu powinna być dzięki temu niższa.

  

  
NEC 3520 (kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Zawartość pudełka)    -   następna strona (Opis Nagrywarek)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Nagrywarek Dwuwarstwowych Gigabyte, Asus i Nec
 
 » Zawartość pudełka
 » Opis Nagrywarek
 » Dane techniczne
 » Testy zapisu
 » Zapis płyt dwuwarstwowych
 » Testy odczytu
 » Zrzucanie muzyki
 » Komfort użytkowania (poziom głośności i drgania)
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »