Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Dobre bo polskie? Recenzja pilota do komputera firmy Elmak
    

 

Dobre bo polskie? Recenzja pilota do komputera firmy Elmak


 Autor: NimnuL | Data: 26/09/07
     

Na tapczanie leży leń...

Czujka IR po podłączeniu do komputera zostaje wykryta automatycznie, przynajmniej w systemie Windows 2000 oraz XP.

Po wpięciu odbiornika należy zainstalować dołączone do zestawu oprogramowanie. Co ciekawe, ze strony producenta można także pobrać soft, który pozwoli na sterowanie programami w środowisku Linux. To się chwali, bo zwykle producenci masowo zapominają o systemie spod znaku pingwina.

Dołączone oprogramowanie po zainstalowaniu zajmie nam niecałe 1,2MB przestrzeni dyskowej. Instalacja przebiega błyskawicznie. Zaraz po jej ukończeniu uruchomi się program irPC, który wyświetli okno wstępnej konfiguracji.

Całe oprogramowanie do Maxtera oparte jest na czterech przejrzystych zakładkach. Strona wizualna jest dość uboga, jednak prostota jest jedynie pozorna. Wbrew pierwszemu wrażeniu irPC oferuje bardzo dużo opcji. Właściwie podczas pracy z pilotem nie zauważyłem by czegokolwiek brakowało mi w sofcie do niego dołączonym.


(kliknij, aby powiększyć)

W trzech zakładkach dostosujemy wszystkie ustawienia oraz aktywne programy jakie mają obsługiwać poszczególne multimedia. Lista rozpoznawanych programów jest bardzo długa i można ją zobaczyć tutaj: maxter.elmak.pl. Krótko mówiąc, obejmuje ona większość popularnych programów.

Jeśli jakiegoś programu nie ma w spisie, można zwrócić się do producenta z sugestią o jego dodanie lub zrobić to samemu przez odpowiednie spreparowanie pliku INI (tylko dla majsterkowiczów).

Skoro już poznaliśmy z czym będziemy mięli do czynienia, a całość jest już podłączona to czas aby wygodnie wyciągnąć się na kanapie i zacząć zabawę.

Pilot umożliwia sterowanie niemalże dowolną aplikacją nawet na dość zaawansowanym poziomie. Z odległości możemy uruchomić odtwarzacz muzyki, filmów, przeglądarkę zdjęć etc. rozpocząć odtwarzanie muzyki i filmów, nagrywanie z tunera TV, poruszać się po programach telewizyjnych, utworach, zdjęciach itd. Co ciekawe, pilot po wciśnięciu "shift" umożliwia płynne sterowanie kursorem myszki w czterech kierunkach, dodatkowo dwa przyciski na pilocie odpowiadają za prawy i lewy klawisz gryzonia. Co więcej. Prócz myszki, pilot przejmie także prawie wszystkie funkcje klawiatury. Mamy możliwość pisania tekstów przy pomocy klawiatury numerycznej takiej jak w telefonach komórkowych, jest też "enter" oraz "backspace". Oczywiście napisanie e-maila za pośrednictwem pilota to zadanie tylko dla bardzo wytrwałych osób.

Zasięg pilota jest bardzo duży, według producenta wynosi aż 15 metrów. Tego nie byłem w stanie potwierdzić, jednak bez problemu komputer zareaguje nawet jeśli z odległości około 5 metrów skierujemy pilota w praktycznie dowolny punkt pokoju.

Żywotność baterii według producenta powinna wynieść około 2 lat przy nadawaniu 100s/dobę. Tego nie zdążyłem potwierdzić ani obalić.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Dobre bo polskie? Recenzja pilota do komputera firmy Elmak
 
 » Rozeznanie ogólne
 » Na tapczanie leży leń...
 » Konkluzja
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »