Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | TEST projektora Epson EMP-S4 - srebrny ekran w domu i w biurze
    

 

TEST projektora Epson EMP-S4 - srebrny ekran w domu i w biurze


 Autor: NimnuL | Data: 03/08/06

TEST projektora Epson EMP-S4 - srebrny ekran w domu i w biurzeKino domowe - to bardzo dobrze wszystkim znany termin, który z biegiem czasu coraz bardziej się upowszechnia. Aktualnie tak zwany zestaw kina domowego można zakupić nawet za niecały tysiąc złotych. W jego skład wchodzi komplet nagłaśniający wraz z odtwarzaczem DVD. W porządku, ale gdzie się podział ekran? Ano właśnie, paradoks polega na tym, że w zestawie kina domowego nie ma czegoś na czym można odtworzyć filmy. Sprzedawcy zakładają pewnie, że ich klient ma już jakiś TV w pokoju. Tylko czy oglądanie filmów na ekranie popularnej wielkości około 28'' można nazwać kinem? Rozwiązaniem tego zagadnienia z pewnością są projektory multimedialne, których stosunek ceny do jakości z biegiem czasu staje się coraz korzystniejszy.

Na dowód tego przedstawię Wam nowy produkt firmy Epson, model EMP-S4. Jest to co prawda produkt przeznaczony do zastosowań biznesowych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by to właśnie na nim zbudować niedrogie kino domowe. Niedrogie, bo projektor ten można zakupić już za niecałe 3000zł. Przyjrzyjmy mu się więc uważniej.

Cechy techniczne

Tradycyjnie już artykuł otwiera przedstawienie danych technicznych podawanych przez producenta.

EMP-S4 to projektor oparty na technologii 3LCD (trzy sensory LCD, każdy rysujący obraz w innym, podstawowym kolorze - RGB). Chipy o przekątnej 0,5'' osiągają rozdzielczość natywną 800x600 co w dzisiejszych czasach nie wprawi nikogo w zachwyt. Nie zapominajmy jednak, że mamy do czynienia z projektorem przeznaczonym do prezentacji i tym podobnych zadań, a nie typowym urządzeniem do wyświetlania filmów w standardzie HD. Ciekawie przedstawia się wysoka jasność obrazu wynosząca maksymalnie 1800 ANSI Lumenów. Poza tym reszta parametrów kształtuje się na zwyczajnym poziomie.

poprzednia strona (Cechy techniczne)    -   następna strona (Cechy zewnętrzne)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST projektora Epson EMP-S4 - srebrny ekran w domu i w biurze
 
 » Cechy techniczne
 » Cechy zewnętrzne
 » Cechy wewnętrzne
 » Cechy praktyczne
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »