Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Ultra ewolucja - test drukarki Epson Stylus D88
    

 

Ultra ewolucja - test drukarki Epson Stylus D88


 Autor: Grosz | Data: 10/02/06

Ultra ewolucja - test drukarki Epson Stylus D88W październiku 2005 roku firma Epson zaprezentowała nową serię urządzeń o kryptonimie - "D". Były to m.in. drukarki atramentowe: Stylus D68 i Stylus D88; oraz urządzenia typu All-In-One (drukarka + skaner): Stylus DX3850, Stylus DX4250 i Stylus DX4850; bazujące na udoskonalonych atramentach pigmentowych - DURABrite Ultra. Dzięki uprzejmości firmy Epson otrzymałem do testów jedną z nowych drukarek - Epson Stylus D88. Z zewnątrz urządzenie to bliźniaczo przypomina swojego poprzednika tj. model Epson Stylus C86 - dlatego wszelkie porównania w tym teście odnosić będę do tego właśnie modelu. Zapraszam do krótkiej lektury.

Epson Stylus D88


Epson Stylus D88 - po wyjęciu z firmowego kartonu (kliknij, aby powiększyć)


Epson Stylus D88 (kliknij, aby powiększyć)

Srebrno-szaro-czarna obudowa Epson Stylus D88 niewiele wniosła nowego - jest łudząco podobna do swojego poprzednika (tylko boki w kolorze srebrnym - porównajcie z moja poprzednią recenzją), osobiście uważam, że nowy, najmniejszy - Epson Stylus D68 wygląda dużo ciekawiej. Papier jak to zwykle w drukarkach Epson podawany jest z góry. Podobnie jak w poprzednich modelach przeźroczysty, przydymiony, plastikowy podajnik arkuszy można zdemontować, a jego kształt zmienił się z owalnego (Stylus C64, Stylus C86) na bardziej kanciasty (przynajmniej papier nie będzie zawijał się na rogach - przy dłuższym "leżakowaniu" w pozycji pionowej!). Taca odbiorcza nie uległa większym modyfikacjom konstrukcyjnym - po wydrukowaniu ostatniej strony, można ją bez większego wysiłku złożyć. Ułożenie, kształt i przeznaczenie klawiszy sterujących jest identyczne, jak w modelu Stylus C86 (3 owalne przyciski + 3 diody). Drukarkę wyposażono w dwa interfejsy: LPT i USB (tylko ver. 1.1).

Urządzenie podłączamy do sieci energetycznej cienkim 2-żyłowym kablem bez uziemienia, zasilacz umieszczono wewnątrz urządzenia. Pobór mocy jest niewielki i wynosi ok. 19W podczas pracy i ok. 5W podczas czuwania. W pudełku z drukarką znajdziemy: komplet (4) kałamarzy, obrazkowe instrukcje podłączenia drukarki i instalacji oprogramowania, dwie płyty CD-ROM, a na nich: sterowniki (m.in. w wersji polskiej) i oprogramowanie - Epson Creativity Suite (w wersji angielskiej), zestaw 10 ark. papieru fotograficznego Premium Glossy w formacie 13 x 18 cm oraz kabel sieciowy. Brak jak zwykle - kabelka USB


Epson Stylus D88 (kliknij, aby powiększyć)


Epson Stylus D88 - pod pokrywą (kliknij, aby powiększyć)

. Dane techniczne obecnie dostępnych (w sprzedaży) drukarek Epson drukujących na atramentach pigmentowych - DURABrite i DURABrite Ultra znajdziecie w poniższej tabeli.


poprzednia strona (Epson Stylus D88)    -   następna strona (Atramenty)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Ultra ewolucja - test drukarki Epson Stylus D88
 
 » Epson Stylus D88
 » Atramenty
 » Oprogramowanie
 » Wydruki
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »