Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Ultra ewolucja - test drukarki Epson Stylus D88
    

 

Ultra ewolucja - test drukarki Epson Stylus D88


 Autor: Grosz | Data: 10/02/06

Atramenty

Na opakowaniach swoich materiałów eksploatacyjnych firma Epson, oprócz oznaczeń literowo-cyfrowymi, stosuje także dobrze widoczne znaki graficzne. Oczywiście łatwiej zapamiętać np. obraz parasola plażowego, gumowej kaczuszki czy pluszowego misia (coś dla wtórnych analfabetów).

Zobaczmy to na przykładzie żółtego atramentu DURABrite Ultra. C13T061440 - to żółty pluszowy miś, a pozostałe atramenty do drukarek serii D to misie z futerkami w ... innych kolorach - proste prawda.

Według firmy Epson najnowsze atramenty - DURABrite Ultra zapewniają trwałość kolorów (odporność na blaknięcie) do 120 lat (oczywiście w szczególnych warunkach i na odpowiednich nośnikach). Atrament jest wodoodporny, i nie rozmazuje się po wyschnięciu. Więcej o najnowszych atramentach DURABrite Ultra możecie przeczytać na stronie producenta.
Wyprzedzę nieco opis wydruków i wspomnę, że jakość druku (czarnego) tekstu w trybie ekonomicznym i standardowym poprawiła się (przynajmniej ja ją widzę)!
To są niezaprzeczalne plusy, ale czy są jakieś minusy tego nowego rozwiązania?


"Klawiatura" atramentów (kliknij, aby powiększyć)


Atramenty DURABrite Ultra serii 6xx (kliknij, aby powiększyć)

A jakże! Nowe atramenty = nowe kałamarze. Pojemniczki (specjalnie użyłem zdrobnienia) choć bardzo podobne do poprzednich różnią się znacząco, może nie zewnętrznie (oznaczenia starej serii to 4xx, a nowej 6xx), ale POJEMNOŚCIĄ i ceną (na szczęście w dół, ale ...)!

Pojemność - 8 ml - dla wszystkich kolorów! Czy zamiast 400-450 stron czarnego tekstu wystarczy Wam 200-250! Zwłaszcza jeżeli gruntowne czyszczenie głowicy, zabiera (wg doświadczeń autora) od 1-1,5 ml atramentu (z każdego koloru!!!), a w Epson-ach zdarza się to niestety częściej niż u konkurencji. Nie ma i na razie nie będzie przynajmniej w Polsce (chociaż miejsce na powiększony czarny nabój jest w drukarce - patrz zdjęcie) możliwości kupienia dużych pojemników z (przede wszystkim czarnym) atramentem! A co to oznacza? Częstsze wizyty w sklepie, na giełdzie, bazarze itp., itd.
A może wymianę drukarki atramentowej na laserówkę (mono)?

Wzorowy jest sposób informowania użytkownika o wyczerpującym się atramencie. Tło piktogramu drukarki zmienia kolor z jasno niebieskiego (pełny) na żółty (wyczerpuje się) i w końcu na czerwony (bliski brak i brak atramentu). Kolejne komunikaty informują o pozostawaniu odpowiednio 20%, 15%, 10% i 5% atramentu w kałamarzu. Jeżeli stan jakiegokolwiek pojemnika z atramentem osiągnie 0 (przy czarnym można pokombinować - kosztem 3 innych kolorów) to dalszy druk będzie niemożliwy, wznowienie pracy nastąpi dopiero po wymianie opróżnionego pojemnika na nowy.

Przy użyciu drukarki Epson Stylus D88 wydrukowałem ok. 75 stron testowych, najszybciej skończył się oczywiście - czarny atrament, a z kolorów - żółty. Przypominam za serwisem firmy Epson, że pierwszy zestaw kałamarzy wykorzystywany jest m.in. do napełnienia głowic drukujących i ilość wydrukowanych stron może być mniejsza o 10-25% (wg autora) od danych nominalnych.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Ultra ewolucja - test drukarki Epson Stylus D88
 
 » Epson Stylus D88
 » Atramenty
 » Oprogramowanie
 » Wydruki
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »