Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test urządzeń Epson DX4000 oraz DX6000
    

 

Test urządzeń Epson DX4000 oraz DX6000


 Autor: NimnuL | Data: 29/03/07

Oprogramowanie


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Ilość oprogramowania, które chce się nam władować na dysk jest całkiem spora. Do zainstalowania wszystkiego należy wygospodarować przynajmniej 15 minut.

Zestaw oprogramowania w obu urządzeniach jest identyczny, jednak nie wszystko zostało w pełni spolszczone, a szkoda.


(kliknij, aby powiększyć)

Przeglądanie fotografii ułatwi nam Epson File Menager. To tutaj możemy zlecić wydrukowanie wybranych zdjęć. Dodatkowo program umożliwia szybkie przejście do innego oprogramowania umożliwiające wysłanie zdjęć faksem lub e-mailem, rozpoczęcie skanowania lub też kopiowania. Niestety producent zafundował użytkownikowi jedynie szczątkowe spolszczenie. Pomimo tego obsługa tego oprogramowania jest bardzo łatwa i intuicyjna.


(kliknij, aby powiększyć)

Opcji drukowania jest mnóstwo. Sterownik składa się z dwóch głównych zakładek. Pierwsza z nich umożliwi wybór jakości drukowania, niestety dla tekstu otrzymujemy jedynie dwa tryby. Tutaj także dostosujemy wielkość oraz rodzaj papieru. Przy okazji jesteśmy graficznie informowani o poziomie atramentu. W tym momencie możemy się wgryźć w bardziej zaawansowane ustawienia. Ustawimy tutaj tryb korekcji kolorów (ton) lub tryb koloru (Vivid lub Adobe RGB). Druga zakładka umożliwi m.in. włączenie drukowania dwustronnego lub kilku stron na arkuszu, w tym także plakatu składającego się maksymalnie z 16. stron. Ostatnia zakładka dotyczy ogólnie pojętej konserwacji drukarki. Warto zauważyć, że jakość spolszczenia sterownika stoi na bardzo wysokim poziomie. Także pomoc jest bardzo obszernie ujęta.


(kliknij, aby powiększyć)

Gdy już skończymy konfigurowanie preferencji drukowania możemy przejść do podglądu wydruku. Jeśli wszystko się zgadza, rozpoczynamy drukowanie.


(kliknij, aby powiększyć)

Sterownik będzie nas na bieżąco informował o postępie drukowania oraz poziomie atramentu w poszczególnych pojemnikach. Jeśli zarządziliśmy drukowanie dwustronne, zostaniemy poinstruowani kiedy i jak odwrócić kartki. Prościej się nie da.


(kliknij, aby powiększyć)

Program odpowiedzialny za funkcję kopiowania jest również bardzo prosty. Jednak tak naprawdę nie musimy z niego korzystać by użyć kopiarki. Wszystkie jej funkcje wyciągnięto na przyciski drukarki dzięki czemu bez uruchamiania komputera można zamienić oba Epsony w kolorowe ksero. Oprogramowanie sterujące skanerem podzielono natomiast na trzy tryby w zależności od zaawansowania użytkownika.


(kliknij, aby powiększyć)

Najprostszym jest oczywiście tryb automatyczny. Należy tutaj ustawić jedynie rozdzielczość oraz rodzaj i miejsce zapisywanych plików. Resztą zajmie się automatyka.


(kliknij, aby powiększyć)

Tryb domowy oferuje nieco rozszerzony wachlarz ustawień. Choć nadal większość pracy pozostawiamy automatyce.


(kliknij, aby powiększyć)

Pełną kontrolę nad skanerem daje nam natomiast tryb profesjonalny. Prócz podstawowych parametrów dostosujemy tu także m.in. równowagę tonalną, kolory czy filtry obrazu. Słowem - pełen zestaw dla ambitniejszego użytkownika.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test urządzeń Epson DX4000 oraz DX6000
 
 » Esencja techniki
 » Epson Stylus DX4000
 » Epson Stylus DX6000
 » Oprogramowanie
 » Strona praktyczna
 » Słowo na koniec
Wyświetl komentarze do artykułu »