Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
    

 

Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000


 Autor: NimnuL | Data: 24/05/07

Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000Entuzjaści kina domowego nie uznają kompromisów - jakość obrazu jest tu priorytetowa. Z myślą o takich właśnie użytkownikach Epson zaprojektował model TW1000. Oferuje on pełną rozdzielczość HD 1080p oraz bardzo wysoki współczynnik kontrastu. Projektor ten został oparty o najnowszą generację paneli LCD wykonanych w technologii C2Fine.

Rezultat jaki udało się uzyskać jest... cóż, zobaczcie sami, co oferuje najbardziej zaawansowany projektor kinowy w ofercie firmy Epson. Zapraszam.
     

Design - front

Wewnątrz sporego pudła znajdziemy skromne wyposażenie standardowe. W jego skład wchodzi przewód zasilający, osłona obiektywu, przejściówka D4->SCART oraz instrukcja obsługi.


(kliknij, aby powiększyć)

Naturalnie nie zabrakło pilota zdalnego sterowania wraz z kompletem baterii. Czarny pilot z podświetlanymi (przez 10 sekund) przyciskami, ma identyczny kształt, jak ten znany z już omawianego na łamach naszego serwisu Epsona TW700. Oferuje on dużą wygodę sterowania. Najistotniejsze funkcje wyciągnięto bezpośrednio na przyciski, które to podzielono w logiczne grupy. Dwie diody IR wysyłają silny sygnał, dzięki czemu bez problemu można odbijać wiązkę sygnału od mebli, ścian czy ekranu. Obudowa pilota jest sporych rozmiarów, jednak nieznaczne wyprofilowanie sprawia, że wygodnie leży w dłoni.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Także obudowa projektora jest identyczna jak w przypadku TW700. Tutaj jednak mamy do czynienia nie z kolorem białym, lecz z czarnym antracytem o polerowanej powierzchni. Sprawia to, że projektor nie ściąga na siebie dużej uwagi.
Na przednim panelu znajduje się czujnik IR oraz wylot wentylacyjny kierujący powietrze nieco w bok. Pokaźnych rozmiarów obiektyw umożliwia ręczną regulację ogniskowej w zakresie aż 22,5-47,2mm, co daje w przeliczeniu zoom 2,1x. Dzięki szerokokątnemu obiektywowi ekran o przekątnej 100'' można uzyskać już z odległości 3. metrów. To komfortowa sytuacja w przypadku gdy pomieszczenie, w którym odbywa się seans jest stosunkowo niewielkich rozmiarów.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Dwa pokrętła nad obiektywem umożliwiają jego przesuwanie (funkcja Lens Shift) w pionie (o 96%) i poziomie (47%). To doskonałe rozwiązanie ułatwiające w elastyczny sposób dobrać miejsce położenia projektora. Dodatkowo nie ma konieczności podnoszenia przodu TW1000, dzięki czemu unikniemy geometrycznych zniekształceń obrazu.


(kliknij, aby powiększyć)

Soczewki obiektywu pokryte są powłokami antyodblaskowymi, co ma zapewnić niezakłóconą transmisję światła. Warstwy te umożliwią poprawę np. kontrastu wyświetlanego obrazu.


(kliknij, aby powiększyć)

Wykręcane nóżki umieszczone z przodu pozwalają na bardzo nieznaczne uniesienie frontu projektora. Myślę jednak, że w związku z dużą możliwością przesuwania obiektywu, podnoszenie przodu projektora nie będzie konieczne. Jeśli jednak do tego dojdzie, należy pamiętać, że geometria obrazu zostanie zachwiana, bowiem w menu nie odnajdziemy opcji do jej programowej korekcji.

poprzednia strona (Design - front)    -   następna strona (Design - pozostałe)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
 
 » Design - front
 » Design - pozostałe
 » Informacje techniczne
 » Objaśnienia
 » Menu
 » Procedura testowa
 » Testy - kolory
 » Testy - kontrast i jasność
 » Testy - rozdzielczość i optyka
 » Testy - pozostałe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »